Zatočte s nevzhlednou dvojitou bradou. Nestačí jen změna jídelníčku

Fotografie: Freepik

Dvojitá brada děsí nejednu ženu, ale i muže. Bohužel se nedá žádným způsobem schovat, proto nám dělá takové starosti a trápení.

Často se pojí s přibíráním na váze, ale svou roli hraje i genetika a věk. Lze tedy říci, že váha je největším podněcujícím faktorem způsobující podbradový tuk. Existují různé způsoby, kterými se lze dvojité brady zbavit. Nyní už se nebudete muset schovávat pod kousavý rolák, budete moci svou krásnou bradu vystavit na odiv, efekt je zaručen, říká lékař Daniel Bubnis.

Zkuste to také s cvičením

Cvik první je jednoduchý. Zvedněte oči a dívejte se na strop. Hlavu zakloňte do úhlu přibližně 45 °. Nyní otočte hlavu na pravou stranu a vysuňte čelist před horní zuby. V této poloze setrvejte přibližně deset sekund, poté povolte. Cvik opakujte ještě jednou, ale s tím rozdílem, že hlavu natočíte na levou stranu. Opět vydržte deset sekund.

Fotografie: Freepik

Cvik druhý tkví v natažení krku. Hlavu zakloňte jako u výše zmíněného cviku a podívejte se na strop. V ústech zvedněte jazyk a přitiskněte ho na horní patro v ústech. Vydržte v této pozici patnáct sekund a povolte. Cvik opakujte ještě několikrát. Třetí cvik provedete tak, že udržíte hlavu rovně a vypláznete jazyk co nejvíce. Poté jej zvednete nahoru, jako byste si chtěli olíznout špičku nosu. Vydržte deset sekund.

Fotografie: Pexels

Změna jídelníčku je důležitá

Nyní víte, že hlavním aktérem pro vznik dvojité brady, je přibírání na váze a ukládání tuku na nevhodném místě, což je brada a obličej. Díky zdravému jídelníčku si dokážete udržet nejen zdravou váhu, ale také doplníte kolagen v těle a zbavíte se tuku pod bradou.

Na prvním místě jsou tučné ryby. I když to zní velmi zvláštně, ale například taková makrela, sardinky a divoký losos, obsahují omega-3 kyseliny, které podporují zdravý metabolismus.

Fotografie: Pexels

Chia semínka a kyselé brusinky

Takový chia pudink smíchaný s brusinkami je lahodnou svačinkou nebo snídaní. Jsou také vhodnou alternativou k tučným rybám, pokud máte alergii na jod. Jedna čajová lžička semínek obsahuje šedesát procent denní dávky omega-3 mastných kyselin. Brusinky naopak obsahují vitamíny a minerální látky. Také vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu v těle. Kyselina ursolová dělá z brusinek dokonalého spalovače tuků.

Zdroj: Healthline