Nejúčinnější dieta na hubnutí se zakládá na jednoduché rovnici

Nadpis tohoto článku zní jako nějaká magická formule, ale věřte, že taková dieta opravdu existuje! V některých případech musí být lehce modifikovaná, ale vždy existuje cesta. Vzhledem k tomu, že tento článek si může přečíst spousta lidí, tak musí být psaný obecně, a proto berte i rady, které si z něj odnesete pouze jako doporučení a nikoliv pravidla.

Každé hubnutí jednoznačně začíná v hlavě a je třeba si uvědomit několik věcí. Osobně vidím problém v oblasti hubnutí v tom, že lidé nemají dostatečně vyvinuty potřebné vlastnosti, které by jim celý proces hubnutí usnadnili. Ti, kteří je mají, tak ti zvládají hubnout bez problému. Které dobré vlastnosti jsou nejen k hubnutí, ale ke spokojenému životu třeba?

Jednoznačně motivace, odhodlání, výdrž a víra v sám sebe. Tyto 4 věci jsou opravdu stěžejní pro každý proces hubnutí. Když však půjdeme více do hloubky, tak zjistíme, že když člověk nemá tyto vlastnosti, tak má problémy i v životě. Ostatně na magazínu painandgain.cz radím často lidem jakým způsobem hubnout a problémy jsou ve většině případů podobné a vychází právě z těch 4 lidských vlastností.

Tajná formule nejlepší diety na hubnutí

Pokud některou z těch vlastností nemáte nebo víte, že to s ní není úplně ono, tak nezoufejte, dá se na nich pracovat. Nejdůležitější je ovšem ta první – motivace. I když si to možná neuvědomujeme, tak bez motivace nemůžeme žít. Motivace nám dává důvod proč ráno vstát a jít do práce, motivace nás nutí pracovat 8 a více hodin denně, motivace Vás nutí k tomu, abychom to na tomto světě nezabalili.

Pokud se ptáte, co je ona tajná formule na hubnutí, tak je to tato:

Motivace + Jídelníček + Lehký pohybový plán = Úspěch

Vypadá to velice jednoduše a ve své podstatě i je, ale lidem se to přesto nedaří. Proč? Protože nevidí výsledky během týdne nebo dvou a tím nemají druhou důležitou vlastnost a tou je výdrž. Když už čtete tento článek, tak jste pravděpodobně dostatečně odhodlaní a motivovaní, protože hledáte potřebné informace k tomu, abyste začali hubnout. Pokud Vám tato motivace vydrží, tak máte vyhráno. Přečtěte tento zajímavý článek, který občas doporučuji lidem, kteří nemají motivaci.

Druhým bodem v rovnici je jídelníček. Je důležité si najít nějaký příklad zdravého jídelníčku, ten si upravit podle svých časových potřeb a striktně dodržovat!

Z pojmu „striktně dodržovat“ vyplývá i 4 důležitá vlastnost, o které jsem již mluvil a to víra v sám sebe. Pokud si říkáte, že to nějak nejde a přitom děláte maximum, tak je jasné, že děláte někde chybu. Musíte si věřit, že postup, které jste si stanovili je ten správný, a že bude fungovat. Pokud tomu sami nevěříte, tak tomu nebude věřit i Vaše tělo a vy nebudete hubnout. Nejčastějším problémem bývá konzumace smaženého, omáček, tučných mléčných výrobků a samozřejmě sladkostí. Zkuste to na měsíc bez těchto nezdravých věcí a uvidíte, že se budete cítit skvěle. Říkáte si, co potom budete jíst? Zkuste se inspirovat těmito dietními recepty, kde jistě najdete tu správnou cestu. Doporučuji si také na Wikipedii nastudovat vitamíny, které jsou pro lidské tělo nezbytné.

Posledním bodem, před tíženým úspěchem, je lehký pohybový plán. Inspirovat se můžete například tímto skvělým cvičebním plánem na hubnutí doma. Jedná se o sérii cviků, které jsou rozloženy tak, abyste díky nim opravdu hubli. Nejde o to odcvičit všechno hned v prvním týdnu, ale mít tu motivaci to alespoň zkusit a dát ze sebe to nejlepší. Přeci jen, když žijeme život, kde nechceme dokázat něco víc, než doposud, tak vlastně nežijeme, protože nemáme žádný cíl. Jaký je Váš cíl? Bude to příští měsíce poctivé hubnutí, díky kterému změníte svůj život k nepoznání?

Kdyby se to náhodou nepovedlo

Pokud i přes to všechno se Vám nepodařilo zhubnout, tak doporučuji vyzkoušet toto nutriční poradenství. Je to asi nejlepší metoda, kde jsou výsledky hubnutí garantovány a navíc jsou všechny konzultace zdarma. Možná by bylo tedy lepší tam zajít hned a nechat si poradit od zkušených dietologů. Rozhodnutí záleží pouze na Vás.

Pro Zdravestravovani.eu napsal Milan Pichlík

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net