Motorkář po bouračce poděkoval záchranářům z Jihočeského kraje, kteří mu zachránili život

Fotografie: Depositphotos

Jako zázrakem přežil děsivou nehodu, ale stejně skončil bez nohy. Nyní přišel Jakub poděkovat záchranářům za to, že mu umožnili nadále dýchat. 

Bouraček na motorkách a vesměs všech automobilních zařízeních neustále přibývá. Ať už je na vině alkohol, nedbalost řidiče nebo silné sluneční záření, v každém případě může taková nehoda stát několik lidí život. To si také mysleli záchranáři v případě Jakuba, který musel být kvůli vážnému zranění převezen do nemocnice, kde mu byla následně amputována noha. Jak ovšem uvádí server Blesk, brzy se dal dohromady a nyní přišel poděkovat.

Dojemné poděkování těm, kteří mu zachránili život

Stačilo málo a mladík skoro přišel o život. Ačkoli na motorce jezdil již delší dobu, bohužel v minulém roce skončil ve vážném stavu v nemocnici, kam musel být převezen záchranářským vrtulníkem. Podle odborníků tehdy utrpěl závažná poranění dolní končetiny, jejíž část mu musela být záhy v kolenním kloubu amputována. „Když jsem to tehdy viděl na místě, tak jsem nevěřil, že to dopadne dobře,“ napsal na facebookové stránce jeden ze záchranářů.

Jakuba tento incident sice poznamenal, ale nenechal se svým handicapem odradit od svých zálib a možnosti žít svůj život naplno i dále. I když tedy přišel o nohu, neustále navštěvoval rehabilitace, aby se naučil za pomoci náhradní ocelové nohy opět chodit. Trvalo to sice dlouho, ale přesto to nevzdal a dopracoval to až do takové míry, že je dnes schopen jezdit po sjezdovkách na snowboardu a nedělá problém ujít vícero kilometrů naráz.

Mladá studentka podlehla během studia v zahraničí vážnému onemocnění, které většina lidí podceňuje

Jakub.

Před rokem se mu otočil život naruby, když měl nehodu na motocyklu, při které utrpěl tak závažná poranění dolní…

Zveřejnil(a) Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje dne Pátek 31. května 2024

Vděk mladíka samozřejmě patří záchranářům z Trhových Svinů a jejich leteckým kolegům, kteří u něj byli první a převezli ho do nemocnice. Právě těm nedávno přišel dojemně poděkovat, přičemž je poprosil, aby mu ukázali, v čem odlétal. Na událost měl totiž jen matné vzpomínky, a tak ho nechali prohlédnout si vrtulník, ale také základnu. Na Zdravém Stravování jsme také již dříve psali, proč je tak důležité znát první pomoc.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]