Měsíček lékařský a jeho úžasné léčivé schopnosti

Měsíček lékařský je na první pohled obyčejná, leč příjemně vonící květina. Málokdo by věřil tomu, že kromě krásného vzhledu a přitažlivé vůně má tato drobná rostlina i léčivé schopnosti, které rozhodně stojí za pozornost. Proto jsme se rozhodli vytvořit náš dnešní článek, ve kterém se měsíčku lékařskému podíváme blíže na kořínky a společně si představíme úžasné zdravotní výhody, které nám může nabídnout. Měsíček lékařský není tak obyčejný, jak se zdá – více ale v následujících řádcích!

 1. Pomoc při křečích

  Měsíček lékařský se pyšní vlastnostmi, které napomáhají při zklidnění svalových křečí, stejně jako dokáže uklidnit nepříjemné pocity při nevolnosti či menstruační bolesti. Pomůže i při menopauzálních symptomech.

 2. Léčba rakoviny

  Věděli jste, že čaj připravený z měsíčku lékařského, obsahuje lykopen, který je velice důležitý pro zdraví prostaty a především pro prevenci rakoviny? Odborníci se shodují, že měsíček lékařský snižuje šíření rakovinotvorných buněk a omezuje jejich růst. Nabízí tak pomoc při léčbě rakoviny prsu, prostaty, tlustého střeva, ale i u některých typů rakoviny kůže.

 3. Zdroj vitamínu C

  Měsíček lékařský je zdrojem vitamínu C, který napomáhá při prevenci kardiovaskulárních onemocněních, rakoviny či mrtvice.

 4. Přírodní antibiotikum

  Kdo z vás věděl, že květy z měsíčku lékařského mohou být zpracovány do tinkur a mastí, jež velice dobře léčí zranění kůže, vyrážky, proleženiny, křečové žíly, opruzeniny, popáleniny jakéhokoli druhu? Měsíček lékařský je totiž skvělé přírodní antibiotikum!

 5. Proti zánětům

  U květů měsíčku ještě chvíli zůstaneme a zmíníme si, že jsou velice dobré na ekzém a dokonce i alergické reakce. Což z nich dělá skvělou pomoc při všech druzích kožních problémů.

Fotografie publikována se svolením Sattva FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]