Měsíček lékařský a jeho úžasné léčivé schopnosti

Měsíček lékařský je na první pohled obyčejná, leč příjemně vonící květina. Málokdo by věřil tomu, že kromě krásného vzhledu a přitažlivé vůně má tato drobná rostlina i léčivé schopnosti, které rozhodně stojí za pozornost. Proto jsme se rozhodli vytvořit náš dnešní článek, ve kterém se měsíčku lékařskému podíváme blíže na kořínky a společně si představíme úžasné zdravotní výhody, které nám může nabídnout. Měsíček lékařský není tak obyčejný, jak se zdá – více ale v následujících řádcích!

 1. Pomoc při křečích

  Měsíček lékařský se pyšní vlastnostmi, které napomáhají při zklidnění svalových křečí, stejně jako dokáže uklidnit nepříjemné pocity při nevolnosti či menstruační bolesti. Pomůže i při menopauzálních symptomech.

 2. Léčba rakoviny

  Věděli jste, že čaj připravený z měsíčku lékařského, obsahuje lykopen, který je velice důležitý pro zdraví prostaty a především pro prevenci rakoviny? Odborníci se shodují, že měsíček lékařský snižuje šíření rakovinotvorných buněk a omezuje jejich růst. Nabízí tak pomoc při léčbě rakoviny prsu, prostaty, tlustého střeva, ale i u některých typů rakoviny kůže.

 3. Zdroj vitamínu C

  Měsíček lékařský je zdrojem vitamínu C, který napomáhá při prevenci kardiovaskulárních onemocněních, rakoviny či mrtvice.

 4. Přírodní antibiotikum

  Kdo z vás věděl, že květy z měsíčku lékařského mohou být zpracovány do tinkur a mastí, jež velice dobře léčí zranění kůže, vyrážky, proleženiny, křečové žíly, opruzeniny, popáleniny jakéhokoli druhu? Měsíček lékařský je totiž skvělé přírodní antibiotikum!

 5. Proti zánětům

  U květů měsíčku ještě chvíli zůstaneme a zmíníme si, že jsou velice dobré na ekzém a dokonce i alergické reakce. Což z nich dělá skvělou pomoc při všech druzích kožních problémů.

Fotografie publikována se svolením Sattva FreeDigitalPhotos.net