Lidské tělo dokáže rozpoznat blížící se smrt. První příznak hledejte v nose

Fotografie: Freepik

Pokud vás zajímá ten jedinečný okamžik, než nastane smrt, pak vás určitě bude i zajímat, jak ho zaručeně poznáte. Možná vás překvapí, co všechno můžete rozpoznat z vašeho nosu.

Otázkou poznání chvíle před smrtí se zabývá mnoho lékařů a odborníků už léta. Dá se vypozorovat na těle, emocích nebo jednotlivých orgánech, že skutečně smrt přichází? Podívejte se na jasné ukazatele smrti.

Fotografie: Freepik

Lidské tělo je stále neprobádaný systém

Lékaři se už po staletí snaží porozumět celému lidskému tělu a systému, díky kterému lidé fungují. Jednou z otázek, na kterou  se snaží odborníci najít odpověď, je i otázka smrti. Respektive ta určitá chvíle před smrtí. Podle studií je totiž dokázáno, že se okamžik před smrtí dá dobře rozeznat.

Několik případů totiž dokazuje, že pacienti vědí o přicházejícím konci života ještě předtím, než jim diagnózu sdělí jejich lékař. To jasně naznačuje fakt, že se dá smrt rozpoznat dostatečně dopředu natolik, aby se pacient snad i dokázal připravit na konec. Ať vám to může přijít sebevíc zvláštní situace, pocit smíření se se smrtí je pro odchod pro hodně z nás velmi důležitý.

Mezi lidskou populací je také mnoho lidí, kteří mají tak zvaný šestý smysl. Takoví lidé mají mnohem citlivější vnímání na chvíle před smrtí, a tak se dokáží připravit na svůj odchod o hodně lépe. Člověk s šestým smyslem dokáže poznat svou smrt, a tak se snaží ještě před umřením urovnat některé vztahy a rozloučit se s nejbližšími, aniž by například lékař dokázal něco rozpoznat. Takové případy jsou opravdu známé a již několikrát popsané.

Fotografie: Freepik

Lidé dokáží svou smrt poznat čichem

Na univerzitě psychologie Kent School byla provedena zajímavá studie o tom, že pacienti dokáží svou smrt poznat několik chvil dopředu pomocí svého nosu. Aurnaud Wissman, který tento výzkum vedl, měl ve studii popsáno několik případů úmrtí, kde mohl popsat stejné příznaky.

Ještě předtím, než člověk zemře, se tělo již pomalu hroutí a přestává fungovat, jak má. Během tohoto procesu se uvolňuje mnoho pachů, které se dostávají ven nejrůznějšími otvory, tedy i nosem. Jeden z pachů se nazývá putrescin, který je důsledkem prvních rozkladů těla.

Pacienti, kteří se účastnili tohoto výzkumu, před svou smrtí uvedli zajímavý fakt. Zápach jim nebyl známý, ačkoliv každému z nich navodil špatné myšlenky i negativní emoce, pro ně z neznámého důvodu. Podle výzkumu je zřejmé, že látka putrescin pacientům vědomě nic nepřipomíná, ale jejich podvědomí si dokáže už srovnat v hlavě, že tento zápach je spojený s přicházející smrtí. A proto se na povrch dostávají i již zmíněné negativní emoce.

Zdroj: Eurekalert


Řekněte ostatním, co si myslíte