Konzumace jídla před spaním je chyba. Nejen maso a sladké by se nemělo jíst

Správně se stravovat znamená nejenom jíst zdravá jídla, ale myslet i na to, kdy dochází k jejich konzumaci. Jídlo před spaním je velmi špatné. A úplně největší chybou je dát si některé z těchto konkrétních jídel. Podívejte se s námi na to, co škodí nejvíce a co byste měli večer a v noci stoprocentně vynechat.

Červené maso

Pokud máte rádi steaky, dejte si je k obědu, nikoliv k večeři. I když je červené maso pro obsah bílkovin celkem zdravé, tělu nějakou dobu trvá, než se mu ho povede strávit. Proto je lepší dát si ho v době, kdy na to má žaludek čas.

Alkohol

Říká se, že pár skleniček večer může napomoci dobrému spánku. To je ale velká chyba. Alkohol byste večer vůbec pít neměli. Snižuje regenerační účinek spánku a také dochází k tomu, že váš organismus dehydratuje.

Sladkosti

Je jedno, o jakou sladkost se bude jednat. Jde o další zcela jasně zapovězené jídlo před spaním. Hlavním problémem tyčinek je pochopitelně cukr. Během dne ho potřebujeme, ale večer před spánkem bychom ho měli omezit.

Chipsy

Milujete je? Dát si je večer před tím, než se chystáte spát, je to nejhorší, co jenom můžete udělat. Nejenom, že obsahují mnoho soli, ale také mají mnoho prázdných kalorií, které se negativně podepíší na vaší váze.

Vlašské ořechy

Obecně jsou zdravé, ale nejsou vhodné jídlo před spaním. A to především z toho důvodu, že obsahují mnoho oleje, který může vést dokonce i k tomu, že budete kvůli tomu tloustnout.

Pečivo

Během dne se bez něho neobejdete. Večer ho raději vynechte. Problémem je především vysokých obsah sacharidů a také cukrů. Opomíjet však nelze ani celkově vyšší kalorickou hodnotu většiny pečiva.

Pizza

Italské jídlo, které je doslova kalorickou bombou. A to kvůli těstu, sýru a uzeninám. Navíc nějakou dobu trvá, než tělo pizzu zpracuje. Když na ni máte chuť, dejte si ji raději k obědu a nejezte ji k večeři.

Káva

Obsahuje kofein, který se hodí, když potřebujete své tělo nakopnout. Večer však chcete pravý opak, a tak není vhodné tento nápoj pít. Navíc působí také dehydrataci. Když už kávu, tak nejlépe variantu bez kofeinu.

Těstoviny

Platí u nich stejný problém, jako je tomu u pizzy nebo u pečiva. Jsou vyrobené z mouky, což znamená nejenom problém s vysokou kalorickou hodnotou, ale také s velkým obsahem sacharidů.

Celer

Sice jde o zeleninu, ale tato konkrétní patří mezi zakázané jídlo před spaním. To proto, že celer je přírodní diuretikum. To znamená, že vyvolává močení, a tak může narušovat váš spánek.

Ovoce

Pár kousků si klidně dejte, ale pozor na to, abyste to nepřehnali. Nadměrné množství ovoce může být velký problém především pro vysoký obsah cukru, která je v něm obsažený.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]