Jednoduché vychytávky na zdravé stravování

Všichni to určitě znáte, přijedete unavení z práce a máte ukrutný hlad. V tu chvíli jste schopni „vyluxovat“ celou lednici. Především nemáte absolutně chuť cokoliv vařit, hledáte něco, co bude rychle hotové. Naučíte se tak konzumovat mražené polotovary, jako jsou hranolky apod …

Máme pro vás několik jednoduchých vychytávek, které vám pomůžou mít po ruce nebo v lednici neustále něco připraveného, zdravého a chutného.

Mějte v lednici dostatek zeleniny a ovoce

V průběhu celého dne konzumujte ovoce a zeleninu, díky ní nebudete mít tak velký hlad a budete tak přijímat potřebné vitamíny, minerální látky a sacharidy.

Udělejte si malou nedělní přípravu na týden

Nakrájejte si pár ingrediencí, které můžete zapracovat do jednoduchých zdravých jídel. Nebo si namočte zrna luštěnin či obilovin, která budete potřebovat pro přípravu pomazánek či jiného pokrmu.

Připravte si smoothie

Předem si předkrájejte suroviny, ze kterých si vyrobíte lahodný nápoj. Zde se kreativitě meze nekladou. Připravte si různé druhy ovoce, zeleniny, ořechů apod. Vše můžete kombinovat s vodou, jogurtem, mlékem, či sirupem nebo džusem. Není nic jednoduššího, než různé suroviny naházet do mixéru a můžete běžet do práce se zdravou snídaní v ruce.

Mějte v kuchyni vždy po ruce

Mějte po ruce „10ti minutové“ zrní, jako je bulgur, kuskus nebo ječmen. Do zrní si dejte zeleninu, vejce či konzervovanou nebo uzenou rybu a chutné, rychlé jídlo je na světě.

Připravte si dresinky a omáčky

Připravte si dresinky do salátů, které si uskladníte v lednici. Nebo si udělejte bazalkové pesto či rajčatovou omáčku, kterou si dáte na těstoviny.

Nebojte se vařit ve větším

Kdykoliv vaříte oběd či večeři, zdvojnásobte recept a polovinu zmrazte. Zamražené jídlo vás zachrání po náročném dni, po rozmrazení v mikrovlnné troubě máte rychle hotové jídlo. Je lepší, když si sami mrazíte potraviny či hotová jídla, neboť ušetříte značné množství peněz plus se nemusíte bát různých konzervačních látek, sodíku nebo extra cukru.

Tak hurá na přípravu, ať nehladovíte a zdravě jíte!

Obrázky: pixaby.com