Jednoduché cviky, díky kterým budou vaše nohy štíhlejší

obrázek:rachaelattard.com

Zvláště během letních měsíců toužíme po zhubnutí přebytečných kil, které nás trápí. I když nejste přílišným fanouškem cvičení, můžete si dopřát některé jednoduché cviky, které po každodenním opakování přináší zpevnění a podporu hubnutí. Zvláště oblast stehen je pro ženy nadmíru těžké zeštíhlit. Dopřejte si každý den cvičení těchto jednoduchých cviků a vaše nohy budou brzy štíhlejší.

Zvedání kolen k rukám

obrázek:healthandbeautypage.com

Jednoduché kardio cvičení, které podporuje spalování kalorií, posiluje střed těla, vaše nohy a díky němuž pracujete na rovnováze. Stoupněte si, nohy mírně od sebe a zvedejte vždy jedno koleno vzhůru, dotkněte se kolenem dlaně a takto ruce a kolena střídejte. Můžete vždy levé koleno směřovat k levé ruce nebo pravé koleno k ruce levé, záleží na vašich preferencích a schopnosti koordinace pohybů.

Dřepy

obrázek:healthandbeautypage.com

Snad nejúčinnějším způsobem, jak zeštíhlit stehna, ale také posílit hýždě, je bezesporu dřepování. Důležité je, abyste dělali dřepy správně. Vezměte si klasickou sportovní obuv, abyste podpořili správné držení těla. Při dřepu nesmí jít vaše kolena přes špičky nohou. Zkusit můžete také tzv. hluboké dřepy, které jsou již náročnější, ale za to účinnější.

Unožování v leže

obrázek:healthandbeautypage.com

Další osvědčený cvik, díky kterému posílíte své nohy a stehna. Lehněte si na bok, jednou rukou si podpírejte hlavu, druhou se opírejte o podložku a zvedejte vzhůru nohu v protažení. Špička by měla směřovat kolmo ke kotníku. Tento cvik opakujte levou i pravou nohou.

Posilování vnitřních stehen

obrázek:healthandbeautypage.com

Když už ležíte na podložce, hlavu opřenou o dlaň, vyzkoušejte další cvik. Pokud ležíte na pravém boku, levou nohu pokrčte a položte chodidlo před vás. Chyťte se levou ruku za lýtko levé nohy a spodní nohu v prodloužení zvedejte. Tento cvik je skvělý na posílení vnitřní strany stehen.

Prkno

Pro posílení celého těla si dopřejte také plank. Lehněte si na podložku, opřete se jen o lokty a špičky nohou a vydržte v této poloze co nejdéle. Začínat můžete například jen na 20 vteřinách, ale po pravidelném tréninku v planku vydržíte třeba i 2 minuty.