Jak se zbavit nepříjemného zápachu z úst, aniž byste museli navštívit odborníka

Fotografie: Pixabay

Zápach z úst je nejen nepříjemný, ale může nás často dostat do velmi trapných situací. Přesto ale tímto onemocněním trpí více než 80 milionů lidí.

Na krátkou dobu se dá zápachu z úst zbavit pomocí vypláchnutí vodou, to vám ale moc nepomůže, pokud vás zápach trápí dlouhodobě. Během chvíle se totiž vrátí zpět. Možností, jak s nepříjemným zápachem bojovat je ale více. Může nám pomoci žvýkačka nebo speciální mentolové bonbony. Pomoci nám mohou ale i potraviny, které se běžně vyskytují v naší domácnosti.  Budete překvapeni, jak jednoduše se dá s nepříjemným a obtěžujícím zápachem bojovat. 

Pomoci Vám mohou některé druhy zeleniny

Je až k neuvěření, že při boji se zápachem z úst nám může pomoci obyčejná mrkev, celer nebo dokonce jablko. Jablka a mrkev totiž výrazným způsobem zlepšují trávení a přispívají tak k jeho správnému fungování. Díky tomu k žaludku nedochází k tvorbě plynů, které svým následným uvolněním způsobují nepříjemný zápach.

Ovoce a zelenina také podporuje tvorbu produkce slin, což pomáhá odplavit bakterie, které ke tvorbě zápachu také přispívají. Omezení výskytu bakterií také omezí tvorbu zubního plaku a následný vznik zubních kazů. Nepříjemný zápach ale může také pocházet z prázdného žaludku, protože v něm dochází k hromadění kyselin.  

Fotografie: Pexels

Způsobovat ho může i kyselý reflux nebo další žaludeční obtíže. Pro omezení tohoto onemocnění je nejlepším řešením jeho vzniku předcházet. Toho docílíme pokud bude náš imunitní systém dostatečně silný. Imunitní systém opět posílíme konzumací dostatečného množství ovoce a zeleniny.

Zelenina totiž obsahuje důležitý chlorofyl, který působí jako přírodní deodorant. Pomoci ke svěžímu dechu nám ale může i oblíbená bylinka, máta peprná. Jednoduše si stačí její plátek vložit do úst a přežvykovat. Osvěží nejen náš dech, ale může nám pomoci při pálení žáhy a problémech s trávením. Podobný efekt má i petržel a koriandr. 

Nepříjemného zápachu se zbavíte tím, že podpoříte své trávení 

Pomoci Vám mohou ale i bakterie, které jsou obsažené v jogurtu. Ty pomáhají trávení a udržují celý trávicí systém v dobré kondici. Ke tvorbě zápachu totiž přispívají siřičitanové sloučeniny, které se v těle hromadí. Bakterie obsažené v jogurtech hladinu těchto siřičitanů snižují. Je ale zapotřebí volit jogurt bílý a bez přidaného cukru. Sáhnout ale můžeme také po citronu. Ten v našich ústech vytvoří podmínky, které jsou pro množení bakterií nevhodné a tím nedojde k tvorbě nepříjemného zápachu. 

Fotografie: Pexels

Výborným pomocníkem je také zelený čaj. Ten má pro naše tělo mnoho zdravotních výhod, má pozitivní vliv na náš mozek a snižuje riziko výskytu některých druhů rakoviny. Známým faktem o něm je, že pomáhá při detoxikaci našeho těla. Díky tomu je schopný snižovat nejen tělesný pach, ale i zápach pocházející z našich úst.

Ideálním deodorantem pro naše ústa je také čaj připravený ze zázvoru. Pokud je nám jeho přímá konzumace nepříjemná, můžeme si z něho jednoduše vyrobit odvar, který použijeme na výplach úst. Nezapomínejte na dostatečnou hydrataci, časté výplachy úst zabraňují množení bakterií.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]