Příznaky nepříjemné infekce močových cest zvládnete doma snadno zmírnit

Fotografie: Freepik

Asi každá žena si už někdy zažila infekce močových cest nebo zánět močového měchýře a ví, že je to opravdu hodně nepříjemné.

Příznaky infekce močových cest se mohou zdát nekonečné, a to hlavně proto, že neustálé cesty na toaletu a pálení při močení je neskutečně nepohodlné. Jak dlouho trvá infekce močových cest? Na to je těžké odpovědět. Pokud je infekce pouze v močovém měchýři, tak příznaky mohou trvat 1 – 7 dní. Jestliže se ale infekce dostala až k ledvinám, než se dostaví zlepšení, může to trvat až 14 dní, říká lékařka Judith Marcin.

Jak dlouho trvá komplikovaná infekce močových cest

Komplikovaná infekce močových cest může trvat až několik týdnů. Existuje řada faktorů, které mohou určit, jak moc je infekce močových cest komplikovaná. Mezi tyto faktory patří:

  • těhotenství
  • bakterie je odolná vůči lékům
  • ledvinové kameny v těle
  • chronické onemocnění nebo slabý imunitní systém
Fotografie: Unsplash

Jak rychle zmírnit příznaky

Příznaky infekce močových cest většinou zmizí po několika dnech a bakterie bývají zničeny do 7 dnů od podání antibiotika. Některé triky ale pomáhají urychlit zmírnění příznaků a proces hojení. A my vám přinášíme pár těch nejúčinnějších.

Dodržujte pitný režim

Kdykoliv se vymočíte, odstraníte z těla bakterie. No a když budete pořádně pít (zejména čaje a vodu), urychlí se tím proces vyplavování bakterií. A také to pomáhá předcházet budoucím infekcím a zánětům. A dodržovat pitný režim je nutné, i když nemáte zrovna problém s močovým měchýřem.

Fotografie: Unsplash

Vyhýbejte se kofeinu

Rozhodně byste měli vynechat ranní kávu, jestliže máte problém s močovými cestami. Výzkum ukázal, že kofeinové nápoje jen a pouze zhoršují příznaky infekce močových cest. Takže na kávu na nějakou dobu úplně zapomeňte.

Fotografie: Unsplash

Používejte teplé obklady

Je jasné, že když se u vás objeví infekce močových cest, přichází s tím i bolest břicha. No a na to vám nejlépe pomohou teplé obklady, určitě ne žádné prášky proti bolesti. Teplé obklady vám také dopřejí aspoň trošku pohodlí při bolestech.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]