Hvězdné kosmetické produkty přímo z vaší spižírny

Toužíte-li po svěží, hebké pleti bez výrazných nedostatků, pak není nutné utrácet nemalé finanční částky za různou kosmetiku. Stačí nahlédnout do spíže a udělat drobnou inventuru. Pochutiny a potraviny, které máme běžně doma, se dají využít i jinak než k snědku.

Mnohé z těchto potravin nahradí drahé kosmetické produkty a dokonce jsou mnohdy ještě účinnější. Které potraviny mohou sloužit vaší kráse? To vám dnes prozradíme.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má hned několik využití. Chcete-li mít lesklé, pěkné vlasy, smíchejte ho v trošce vody a použijte na závěrečnou péči, po umytí hlavy. Pomůže vám také s plísní na nohou nebo suchými patami. Stačí pravidelně nožkám dopřát lázeň s jablečným octem.

Med

Med je výtečným pomocníkem na suché rty. Ale rovněž tou nejlepší přísadou do domácích pleťových masek na obličej, krk a dekolt. Vyživuje, hydratuje a vytahuje z pokožky nečistoty.

Olivový nebo kokosový olej

Oba výtečně poslouží jako odličovač make-upu, ale i zábal pro suché a poškozené vlasy. Kokosový olej může na obličeji vysušovat, proto na hydrataci obličeje je olivový olej lepší. Pokud vás nebaví natírání těla po koupeli, přidejte si olej do lázně. Vaše pokožka bude sametová, hydratovaná. Kokosový olej natřený do podpaží nahradí antiperspirant.

Kávová sedlina

Kávová sedlina se dá použít na masáž i zábal stehen a zadku, pokud vás trápí celulitida. Stačí smíchat s olivovým olejem a vytvořit kaši, kterou nanesete na tělo a masírujete.

Citron

Citron lze použít na vybělení pokožky, trápí-li vás pigmentové skvrny. Mimo jiné je perfektní pro letní osvěžení, když smícháte vodu a citronovou šťávu a umístíte do rozprašovače. Citron stejně jako kokosový olej slouží jako přírodní antiperspirant – nakapejte si jej na vatový tampon a vetřete do podpaží.

Jedlá soda

Použít se na vybělení zubů, ale i domácí peeling na obličej a celé tělo. Přidat ji můžete do koupele, kdy působí antibakteriálně a zjemňuje pokožku. Působí jako antiperspirant, tudíž oceníte hlavně v létě nebo v případě, že se vám potí nohy.

Obrázek: pixabay.com