Dovolená je plná lákadel ze středomořské kuchyně

Dovolená – to je čas, kterého se drtivá většina z vás již nemůže dočkat. Stále více lidí lákají pobyty v zahraničí a v exotických destinacích, které jsou nádherné, ale po cenové stránce náročné. Mnoho z vás se na dovolenou těší nejen kvůli odpočinku či relaxaci, ale i díky možnosti ochutnat pochoutky z místní kuchyně, jež jsou chuťově na úplně jiné úrovni, než na jakou jste zvyklí z domova. Věřte nebo ne, ale i na dovolené se můžete stravovat tak, aby vám vaše tělo po návratu na rodnou hroudu neztropilo scénu.

Zdraví přímo ze středomoří

Jestliže toužíte ochutnat středomořskou kuchyni, kupte si tu nejlevnější letenku, sbalte si svých pár švestek a odleťte si užívat. Doménou středomořské kuchyně jsou luštěniny, těstoviny, saláty, ovoce a zelenina, která rozhodně nesmí chybět a samozřejmě všudypřítomný a velice kvalitní olivový olej. Dovolená je od toho, abyste svým chuťovým pohárkům dopřáli něco nového a jiného, než jsou hutné omáčky, knedlíky a smažená jídla. Středomořská kuchyně je nejen velice chutná, ale především zdravá, což má za výsledek mnohem nižší hladiny cholesterolu.

Dovolená je od toho, abyste poznali něco nového

Každá země má své specifické pokrmy, jež jsou pro turisty obrovským lákadlem. Ať už si koupíte letenku či jízdenku do kterékoli exotické destinace, nabídne se vám ideální příležitost pro ochutnání jejich typických jídel. Jak již bylo řečeno – středomořská kuchyně si potrpí na kvalitních a především zdravých ingrediencích. Nečekejte smažený fast food ani na rychlo spíchnutou omáčku. Pokud se snažíte žít zdravě a chcete vašemu tělu dopřávat jen to nejlepší, můžete se zahraniční kuchyní v mnohém inspirovat.

Ochutnejte tradiční hovězí steak s žampiony

Potřebujete:

 • hovězí maso připravené na steaky
 • 3 lžičky olivového oleje Carbonell Classic
 • 100 ml zeleninového vývaru
 • 200 g žampionů nakrájených na čtvrtky
 • 100 g pórku nakrájeného na kolečka
 • sůl, pepř

Postup přípravy:

 1. Nakrájené žampiony s pórkem krátce orestujte na olivovém oleji.
 2. Na pánvi rozpalte cca 2 lžičky olivového oleje a vložte na ni osolené a opepřené hovězí steaky.
 3. Pečte cca 2 minuty z každé strany (podle toho, jak máte steaky rádi).
 4. Steaky vyjměte z pánve a do vypečeného tuku nalijte zeleninový vývar.
 5. Promíchejte a prohřejte.
 6. Steaky můžete podávat s bramborovou kaší přelitou šťávou s restovanými žampiony a pórkem.

Fotografie publikována se svolením vanillaechoes Photography/FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]