Úleva od urputné bolesti hlavy: Stimulace čtyř klíčových bodů na těle přinese okamžité výsledky

Fotografie: Depositphotos

Bolest hlavy je nepříjemný problém, se kterým se v dnešní urychlené době plné stresu potýká téměř každý člověk. Tyto masážní body vám pomohou problém vyřešit.

Bolest hlavy, úzkost, nebo dokonce sklony k depresím jsou typické problémy dnešní doby, kdy se lidé potýkají s neustálým pracovním nátlakem, špatným držením těla a předsunutou hlavou. Naštěstí však existují určité masážní techniky, jež vám od nich pomohou velmi snadno ulevit, a to již během několika minut, říká lékařka Kerry Boyle.

Správná masáž předčí mnohé léky

Většina lidí má v případě bolesti hlavy tendenci kupovat si různé komerční prášky. Ty ovšem problém většinou neřeší, nýbrž ho jen oddálí, a to nemluvě o jejich vedlejších účincích. Mnohem lepším řešením je proto naučit se správné masážní techniky, neboť stimulace správných bodů je klíčem ke snížení stresu a napětí, s nímž se vaše tělo musí potýkat. Stejně tak byste měli dbát na správné držení těla, které vám také pomůže udělat velké změny. Níže se proto můžete seznámit se 4 masážními body, jež vám konečně pomohou získat úlevu.

Bod 1 a 2: Subokcipitální kosti

Jedná se o dva malé svaly na lebeční spodině, které jsou aktivovány při úplném vysunutí hlavy nebo při dalších jemných pohybech. Pokud ovšem člověk celý den kouká do telefonu nebo sedí dlouhé hodiny za počítačem se shrbenými zády, může se v těchto svalech zvyšovat napětí, což vede k následným bolestem. Tyto dva body se nachází těsně pod koncem lebky na zadní části hlavy hned vedle krční páteře. Stačí je nahmatat, chvíli je jemně masírovat a během několika minut získáte úlevu.

Bod 3: Sternocleidomastoidní svaly

Tyto body patří k větším povrchovým svalům, které pomáhají otáčet hlavou, natahovat krk a zvedat hrudní koš a klíční kosti, aby vaše plíce měly při hlubokém nádechu dostatek prostoru k roztažení. Pokud však člověk neustále sedí u počítače nebo kouká celé hodiny do telefonu s hlavou předsunutou dopředu, sternocleidomastoidní svaly se zbytečně ohýbají a stlačují. Tato adaptační komprese pak může časem vést k bolesti čela, dutin, uší a zadní části hlavy. Masážní body se nachází po celé délce strany krku – začít můžete v oblasti pod uchem a pokračovat až do oblasti nad klíční kostí.

Fotografie: Freepik

Bod 4: Horní trapéz

Trapézový sval je poměrně velký sval, který zvedá ramena a pomáhá vám za jakýchkoliv okolností natahovat krk. Pokud se ovšem příliš hrbíte, můžete si v těchto svalech způsobit napětí a tzv. uzly, což může vést k nepříjemným bolestem hlavy. Abyste si proto ulevili od problému, pokuste se nahmatat trapézový sval a začněte ho několik minut masírovat, což vám pomůže odbourat přebytečný tlak a ulevit si od úzkosti či přílišného napětí.

Zdroj: Healthline