Brusinková šťáva má pozitivní vliv nejen na močové cesty, ale i na zdraví zubů nebo srdce

Je vaším oblíbeným nápojem brusinková šťáva? Pokud jste ji doposud nevyzkoušeli, dnes vám dáme hned několik velmi dobrých důvodů, proč to udělat. Zdravotní výhody brusinkové šťávy zahrnují úlevu od infekcí močových cest, poruch dýchacích cest, ledvinových kamenů, rakoviny a srdečních onemocnění. Je také prevencí žaludečních onemocnění a cukrovky, stejně jako onemocnění dásní způsobených zubním povlakem.

Málokterá jiná ovocná šťáva má tolik zdravotních přínosů. Brusinky se běžně využívají i k výrobě léků nebo zdravotních doplňků, ale je logické, že nejlépe prostě fungují v čerstvé formě, případně ve formě šťávy.

Proti infekci močových cest

Brusinková šťáva obsahuje proanthokyanidiny. Tyto sloučeniny zabraňují dalšímu množení bakterií a způsobují jejich vyplavování z těla močením. Pokud tedy trpíte na časté a bolestivé infekce močových cest, jsou brusinky doslova vaším nejlepším přítelem.

Podporuje trávicí soustavu

Brusinková šťáva pomáhá organismu vytvářet přirozenou rovnováhu uvnitř trávicího traktu. Přítomností antioxidantů podporuje vylučování škodlivin a zároveň chrání a posiluje nezbytnou střevní mikroflóru.

Působí jako prevence poškození zubů

Chemická sloučenina přítomná v brusinkách likviduje škodlivé bakterie ještě před přilnutím k zubům. Tyto složky zabraňují nežádoucí produkci kyselin a chrání zuby před parodontálními chorobami tím, že zabraňují růstu plaku. Je však nutné dbát na to, abyste konzumovali vždy jen čerstvou brusinkovou šťávu, která není uměle doslazována – jinak by mohla vašim zubům spíše škodit.

Pro zdravé srdce a cévy

Flavonoidy přítomné v brusinkách mají antioxidační vlastnosti a mohou snížit riziko onemocnění srdce. Tyto látky také čistí krevní řečiště a zabraňují zanášení cév. Výsledkem je dobře fungující kardiovaskulární systém, který vám umožňuje dělat všechny vaše oblíbení aktivity.Řekněte ostatním, co si myslíte