Bojovat s bolestí hlavy lze i bez léků. Pomůže nejen úprava jídelníčku

Každého z nás občas přepadnou bolesti hlavy. Pokud jde o občasný problém, pak se jistě dá řešit práškem nebo se to prostě snažit vydržet. Trápí-li vás ale bolest často a komplikuje vám denní úkoly, pak je nutné řešit ji jinak. A ideálně samozřejmě s pomocí přírodních metod, které nejsou tak agresivní a nedráždí váš žaludek tolik jako běžné léky.

Ideální doba spánku

Dospělému člověku by mělo stačit zhruba šest a půl hodiny spánku každý den. Kratší doba už na naši hlavu působí jako dráždidlo, ale stejně tak působí i doba výrazně delší. Pokud si myslíte, že se bolestí hlavy zbavíte vydatným a dlouhým spánkem, možná děláte vážnou chybu. Dopřejte si spíše kratší, ale kvalitní spánek bez rušivého světla nebo hluku.

Úprava jídelníčku

Při migrénách je žádoucí pravidelné jídlo, jehož součástí by mělo být co nejméně citrusů nebo plesnivých sýrů. Důvodem jsou látky, které obsahují. Ráno byste neměli vynechat snídani a snažte se jíst skutečně zdravě. Možná se snažíte ulevit svému tělu trochou cukru nebo něčeho, co máte rádi, ale daleko důležitější je dopřávat svému tělu dostatek vitamínů a minerálů a pravidelný přísun energie.

Zajděte do fitka

Bolesti hlavy často souvisejí se zablokovanou páteří nebo zatuhlou šíjí. Proto byste měli pravidelně cvičit a protahovat si tělo. Vhodná je například jóga nebo jiná uvolňovací cvičení. Stačí jen několik minut denně. Vyberte si takovou aktivitu, při které se příliš nezvedá tep, jelikož to by pak mohlo zvyšovat tlak v hlavě. Vsaďte raději na něco v pomalejším tempu a nezapomeňte se řádně protáhnout.

Hydratace

Nejčastější příčinou častých bolestí hlavy je nesprávný pitný režim. Mnoho lidí ani netuší, že nepijí dost a jsou v podstatě permanentně dehydratovaní. Sice se doporučuje denně vypít přibližně 2 litry vody nebo jiných tekutin, ale je to pouze orientační číslo. Jednotlivá potřeba různých lidí se může dost zásadně lišit. Jde především o to, jak moc se potíte a jak moc fyzicky pracujete. Dobrou radou je snažit se prostě pít co nejvíce a mít láhev s vodou pořád při ruce.

Pozor na stres

Vyhýbat se stresu je důležitá prevence proti spoustě zdravotních problémů a výjimkou nejsou ani bolesti hlavy. Pokud se nacházíte ve stresové situaci, snažte se ji co nejdříve vyřešit. Uvidíte, jak rychle se vám uleví. Bolest hlavy je typickým příznakem únavy a přetížení, proto vsaďte na meditaci, zajděte si na masáž, a hlavně se snažte své potíže včas řešit. Právě stres může mít z dlouhodobého hlediska na tělo velmi negativní dopady.


Řekněte ostatním, co si myslíte