Snadné způsoby, jak přirozeně odstranit tmavé kruhy pod očima. Návštěva kosmetičky nebude třeba

Fotografie: Depositphotos

Kruhy pod očima jako takové nejsou nic špatného pro naše zdraví, jejich vzhled je ovšem velmi nežádoucí součástí našeho života. Díky těmto radám se jich můžete rychle zbavit.

Asi nikoho nepotěší, když se blbě vyspí a první věc, co uvidí po nahlédnutí do zrcadla jsou tmavé a nevkusné váčky. Nejen, že každý pozná, že nejste zrovna dvakrát fit, ale také díky nim můžete vypadat starší. Navíc, pokud problém s kruhy nebudete řešit zavčasu, tak se vám budou rychleji tvořit vrásky. Nemusíte utrácet peníze za plastickou operaci či zákrok, řešit to můžete hned a to s pomocí dnešních tipů.

Použijte okurky

Asi každý někdy slyšel, že na temné kruhy pod očima jsou okurky správnou volbou. Není se čemu divit, dodají vašim očím hydrataci a zmírní otok. Opláchněte si kousek okurky a nakrájejte ji na silné plátky. Přiložte na oči a nechte působit po dobu 15 minut. Následně si obličej důkladně omyjte vodou. Dle potřeby můžete praktikovat až 2x denně.

Mandlový olej pomůže

Tento olej má antioxidační a protizánětlivé účinky. Navíc je velkým zdrojem vitamínů, a tak není divu, že právě na kruhy pod očima je efektivní. Těsně před tím, než půjdete spát, jej naneste na postižené oblasti. Nechte jej působit přes noc a ráno bude stačit obličej opláchnout obyčejnou vodou. Mandlový olej můžete nanášet každý den.

Fotografie: Depositphotos

Syrové brambory vás zachrání

Brambory obsahují vitamin C, který pomáhá snížit otok okolo očí a jejich celkovou pigmentaci, tudíž kruhy zesvětlí. Podobně jako s okurkami je očistěte, oloupejte a nakrájejte na kolečka. Ty následně přiložte na oči a nechte působit okolo 20 minut. Poté opláchněte a máte hotovo. Stejně jako s okurkami je můžete na oči aplikovat 2x denně.

Voda je důležitá

Bez vody bychom se obešli sotva pár dnů. Krom správného fungování našeho těla je důležitá právě pro pokožku. Nejde jen o kruhy, ale nedostatkem vody si můžete zadělat i na akné či suchou pleť. Měli byste vypít alespoň 2 litry denně a zkuste se vyhnout přeslazeným minerálkám. Takový citron oceníte víc a vitamin C v něm obsažený bude na kruhy daleko účinnější.

Fotografie: Unsplash

Nedostatek železa

Železo je pro naše tělo důležité a jeho nedostatek může způsobit kruhy pod očima. Pokud jste tedy vyzkoušeli vše z výše uvedeného a kruhy stále nemizí, problém bude zevnitř. Do jídelníčku byste měli určitě zařadit vejce, obiloviny, játra, krvavé maso, ořechy či tmavou listovou zeleninu a kruhy se určitě zlepší.

Zdroj: Healthline