5 osvědčených přínosů pití rýžového mléka

S pitím rostlinného nápoje „mléka“ mají zkušenost především vegani a lidé vyznávající zdravý životní styl. Dnes už je všem jasné, že kravské mléko ve větším množství organismu příliš neprospívá – zahleňuje a zakyseluje organismus. Naštěstí existuje náhrada v podobě rostlinných nápojů, připomínajících mléko, které mají řadu zdravotních benefitů.

Rostlinný nápoj si můžete koupit v obchodě anebo vyrobit sami doma. Nabídka je velmi široká. Od mléka sójového, mandlového, ovesného, pohankového, kokosového, kešu, rýžového a další. My se zastavíme u mléka rýžového, které se připravuje z vařené rýže a v tomto mléce nenajdete žádné vedlejší produkty živočišného původu. Tyto rostlinné nápoje jsou také výtečnou alternativou pro osoby, které mají na kravské mléko alergii.

Chuť mléka lze vždy doladit, pokud by člověku samotný rostlinný nápoj nechutnal. Přidat lze fíky nebo datle, které nápoj jemně osladí, ale i vanilka, skořice, med apod. Skvěle chutnají i kombinované rostlinné nápoje: kešu a mandle, ovesné vločky a kokos, rýže a kokos anebo rýže a kešu. Fantazii se meze nekladou. My si dnes však prozradíme zdravotní benefity pití rýžového mléka.

Zdravotní přínosy rýžového mléka

Nejvyšší přínosy konzumace rýžového mléka patří k posilování kostí, prospívá zdraví pokožky, zrychluje energetický metabolismus, optimalizuje trávení a další…

1. Zabraňuje chronickým onemocněním – rýžové mléko obsahuje antioxidanty, díky nimž se posiluje imunitní systém a pomáhá tělu odolávat oxidativnímu stresu a zánětům.

2. Pečuje o pokožku – v rýžovém mléce se nacházejí látky, které jsou spojovány s ochranou pokožky, snížením předčasného výskytu vrásek a stařeckých skvrn.

3. Neobsahuje žádný cholesterol – rýžové mléko neobsahuje žádný cholesterol, což je dobrá zpráva pro lidi, kteří se potýkají s nadváhou (obezitou) a kardiovaskulárními problémy. Pití rýžového mléka dokonce snižuje riziko mrtvice, infarktu a aterosklerózy.

4. Zlepšuje kostní hustotu – rýžové mléko obsahuje spoustu minerálů, jako je vápník, hořčík, železo, ale i vitamín D. Celá tato partička dokáže snižovat vznik obávané osteoporózy.

5. Zlepšuje trávení – rýžové mléko nezatěžuje trávicí systém tak, jako mléko živočišného původu. Podporuje lepší bakteriální prostředí střeva, chrání před infekcí a poruchami trávení.

Obrázek: diet-health.info, hubbub.org.uk