3 Nejúčinnější diety – Víte, které to jsou?

Nejspíš všichni ti, kteří občas zápasí s nějakým tím kilem navíc, vyzkoušeli různé diety. Někdy s úspěchem, ale většinou bohužel bez úspěchu. Mnohé z diet jsou pouze krátkodobé a nesou si tudíž sebou jojo efekt. Pokud už se máme pustit do hubnutí, je lépe k tomuto kroku přistoupit zodpovědně a snažit se zredukovat svou tělesnou hmotnost zdravým způsobem, pokud možno i trvalým.

Tím se nemyslí, že by váš jídelníček byl chudý a už nikdy jste si nemohli dát žádný zákusek. Jen přechod na obvyklou stravu by měl být pozvolný a rozhodně byste se měli vystříhat přejídání a starých zlozvyků. Některé potraviny se dají nahradit jinými a pokrm tak neztratí nic ze své chuti. Sladit se dá například medem, místo limonád pít domácí ledové čaje, vejce nahradit rozmačkaným banánem a mnoho dalšího. My vám však dnes přinášíme rovnou tří nejúspěšnější diety, které jsou oblíbené také u celebrit.

Dieta podle Štefana Margity

Díky této dietě můžete zredukovat svou váhu až o 10kg za pouhé dva týdny! Tato dieta je inspirována slavnou Atkinsonovou dietou a jejím charakteristickým rysem je vyloučení sacharidů ze stravy. Jako u každého hubnutí je nutné dodržovat pitný režim, aby se tělo nesnažilo zadržovat vodu. Dieta podle Štefana Margity je složená z konzumace mléčných výrobků, vajec, masa a zeleniny. Během diety se musíte vyhnout cukrům a pokud možno všem sacharidům. Zapomeňte na bílé pečivo, dezerty, omelety, uzeniny. Většina diet celebrit se zakládá na vyloučení sacharidů a takto si udržuje svou ideální figuru i Beyonce. Nedrží sice úplně stejnou, ale podobnou dietu, která se zakládá na vyloučení sacharidů.

Cambridžská dieta

Tato dieta je poměrně známá především v Anglii. Zde jí drží pravidelně stovky žen a nechybí zde ani celebrity. Tato dieta si vyžaduje odhodlání, pevnou vůli a sebedisciplínu. Cambridžská dieta nesmí překročit 2500 kalorií za den – za ideální se však považuje 2000 kalorií během dne. Přesná výše je zajištěna skutečností, že se konzumují pouze instantní polévky, koktejly, kaše nebo tyčinky. Potraviny do této diety seženete pouze u certifikovaných poradců. Jojo efektu, zabráníte pouze tím, že přechod na normální stravu bude pozvolný a postupný. Dietou zhubnete až 12kg za měsíc – musíte však vydržet.

Ketonová dietaketonova-dieta-na-5-dni01-720x340

Opět, jako u každé jiné účinné diety se jedná o vymezení sacharidů. Ketonová dieta je na 5 dní, takže pokud se chystáte na nějakou oslavu, je ideálním řešením, jak shodit trčící bříško. Při této jinak zvané proteinové dietě, vznikají v těle z tuků „ketony“. Z těchto pak organismus čerpá energii a to umožňuje rychlé spalování tuků a následné hubnutí. Tato dieta je vyvinuta finskými vědci a skládá se ze čtyř hyperproteinových instantních jídel na den. Pokud vás nebaví stát u plotny, je to pravé ořechové právě pro vás. Stačí zalít horkou vodou a můžete obědvat. Jídla se vám mohou omrzet, ale naštěstí těch 5 dní zvládne hravě asi každý. Opět, jako u každé diety je přechod na normální stravu pozvolný.

Obrázek: tajemstvizdravi.cz