10 osvědčených přínosů vlašských ořechů pro lidské zdraví

Říci, že vlašské ořechy jsou výživnou potravinou, je trochu podhodnoceno. Vlašské ořechy poskytují vlákninu, minerály, zdravé tuky, a to je pouze začátek toho, jak mohou vaše zdraví podpořit. Ve skutečnosti ačkoliv jsou nejběžnějším druhem ořechů, patří k úplné špičce.

Mnoho lidí si není vůbec vědoma, jaký poklad jim roste na zahradě. Posledních 50 let jsou předmětem zkoumání a vědci přinášejí nové a nové poznatky. Přinášíme vám 10 pozitivních přínosů vlašských ořechů pro lidské zdraví.

  1. Jsou bohaté na antioxidanty

Zjistilo se, že konzumace vlašských ořechů zabraňuje oxidačnímu poškození špatného LDL cholesterolu, který podporuje aterosklerózu.

  1. Chrání vaše srdce

Vlašské ořechy jsou vynikajícím zdrojem rostlinné formy omega-3 tuku, což může pomoci snížit riziko onemocnění srdce.

  1. Bojují proti zánětům

Několik sloučenin obsažených ve vlašských ořeších pomáhá se snižováním zánětu, který je klíčovým viníkem mnoha chronických onemocnění.

  1. Podporují zdraví střev

Konzumace vlašských ořechů dodává tělu mnoho zdraví prospěšných látek včetně výživy „hodným bakteriím“ žijících v lidských střevech. To pomáhá předcházet řadě onemocněním.

  1. Prevence proti rakovině

Polyfenoly v ořeších mohou snížit riziko některých typů rakovin, včetně rakoviny prsu a prostaty.

  1. Regulují krevní tlak

Vysoký krevní tlak je rizikovým faktorem. Mnohé studie naznačují, že konzumace vlašských ořechů pomáhá snížit krevní tlak. 28 gramů vlašských ořechů denně je součást zdravé výživy a prospívá srdci.

  1. Podporují zdravé stárnutí

Látky, které vlašské ořechy obsahují, pomáhají brzdit procesy stárnutí, a tak si lidé konzumující vlašské ořechy pravidelně – udrží lepší fyzické zdraví.

  1. Podporují mozkové funkce

Již samotný vlašský ořech na pohled připomíná lidský mozek ve zmenšenině. Vlašské ořechy jsou pro mozek učiněný balzám. Pozorovací studie u starších osob zjistila, že ti, jež ořechy konzumují pravidelně, mají větší duševní flexibilitu a lepší paměť.

  1. Podporují mužské reprodukční zdraví

Konzumace vlašských ořechů může pomoci podpořit zdraví spermií a mužskou plodnost. Je to proto, že ořechy jsou silným antioxidantem a snižují oxidační poškození.

  1. Ořechy proti vráskám

Vlašské ořechy obsahují vitamín E, který má prokazatelně vyhlazující účinky. Stárnutí se nevyhne nikdo, ale konzumace ořechů přispěje k zpomalení stárnutí.

Obrázek: pixabay.com