Zelenina na ketodietě

Keto dieta - proteinová bageta - KetoDiet.cz

Zelenina na ketodietě

Začali jste s ketodietou a tápete, co se skrývá za výrazem zelenina s nízkým obsahem cukrů?

K dosažení a udržení ketózy je potřeba rovnováha vašeho denního příjmu živin, zejména omezení sacharidů. Jejich denní příjem by měl být nižší než 50 g. Vyřadili jste ze svého jídelníčku chléb, rýži, těstoviny, brambory, ovoce, ale stále tápete, který druh zeleniny je vhodný u ketonové diety?

Přinášíme vám 9 druhů zeleniny, které vás udrží na ketodietě a mají nízký obsah cukrů a kalorií. 

Okurka

Středně velká okurka obsahuje pouze 2 g sacharidů. Proto ji můžete bez obav zařadit do své ketonové diety. Díky její konzumaci také dodáte svému tělu příjem přírodní vlákniny. 

Květák

¼ květáku obsahuje 3 g sacharidů. Pro milovníky rýže může být květák skvělá náhrada. Tato alternativa je nízkokalorická a velmi oblíbená v mnoha keto receptech

Ledový salát

Věděli jste, že ledový salát obsahuje pouze 2 g sacharidů? Proto je to skvělý základ pro váš oblíbený salát, jako příloha k masům nebo jako lehká svačinka.

Rajčata

Šálek cherry rajčat obsahuje kolem 4 g sacharidů, proto se hodí jako příloha k vašemu keto toastu s avokádem nebo jako základ omáčky pro keto těstoviny.

Keto dieta - proteinové těstoviny fusilli - KetoDiet.cz

Brokolice

Malá brokolice má pouhý 1 g sacharidů, proto se skvěle hodí jako příloha k hlavnímu jídlu.

Cuketa

Hledáte alternativu k vašim oblíbeným špagetám? Co takhle vyzkoušet oblíbené cuketové nudle? Celá cuketa obsahuje 4 g sacharidů, proto se výborně hodí jako jejich alternativa nebo jako příloha. Díky její jemné chuti ji také můžete přidat do svého oblíbeného proteinového smoothie pro lepší hustotu. 

Špenát

Špenát jako zástupce superpotravin nesmí chybět. S jeho pouhými 2 g sacharidů ho můžete použít v syrovém stavu s olivovým olejem, vařený na másle nebo ho přidejte do svého proteinového nápoje jako zdroj železa. 

Červená paprika

Nejen že má červená paprika vyšší obsah vitamínu C než citrusové ovoce, ale také je plná antioxidantů. Jedna červená paprika má 5 g sacharidů a má neuvěřitelně vysoký obsah živin. 

Houby

S obsahem sacharidů 1,5 g na šálek si je můžete vychutnat na másle, olivovém oleji, v omeletě nebo jako přílohu. Inspiraci můžete najít v jednom z mnoha keto receptů.

Jak se můžete přesvědčit, být na ketodietě neznamená, že se musíte omezovat a vynechat ze svého jídelníčku oblíbenou zeleninu.