Umíte prostřít sváteční stůl? My vám trochu poradíme

Říká se, že jídlo se jí především očima. Pokud tedy čekáte hosty je důležitá nejen prezentace pokrmu, ale i úhledně připravená tabule. Každá domácnost může díky vintage stylu připravit nádherně prostřenou tabuli pro chvíle pohody. Karafa na vodu či víno, barevně sladěný jídelní servis, kytka ponořená do retro skleněné zavařovačky, roztomilé ubrousky a jiné drobnosti.

Mnohdy stačí skutečně jen málo a městský byt může navodit příjemnou atmosféru svěžího a čistého venkova. Bytové doplňky od La Almara jsou vybírané s citem pro pohodu s rodinou i přáteli. U přípravy slavnostní tabule si s jedním talířem rozhodně nevystačíte. Čekáte-li hosty a nevíte si rady, jak originálně prostřít sváteční stůl, pak jste tady správně. Přinášíme vám pár zajímavých triků, díky kterým s minimálními náklady připravíte oku lahodící slavnostní tabuli.

Jak připravit sváteční stůl

Stůl připravte v takovém stylu, který ladí s vaší osobností. Ať už dáte přednost klasice či něčemu netradičnímu. Bude-li se jednat o vaši oblíbenou barvu a styl, nemůžete nic pokazit. Na co však nezapomínat je vložit na stůl něco čistě přírodního. Netřeba dlouze vysvětlovat, žezasobnik-na-ubrousky právě příroda dělá s člověkem divy. Může to být proutěný zásobník na ubrousky či svícen. Kytka v průsvitné váze, okvětní lístky poházené mimoděk po stole a jiné.

Nezapomínejte na střed stolu

U svícnu či kytky ještě chvíli zůstaneme. V anglickém jazyce existuje trefné slovo – centerpiece. To označuje středobod – tedy dekoraci uprostřed stolu. Jedná se o dominující prvek celého prostírání. Může jít o vázu s kytkou, svícen, ale i něco mnohem více originálního. Třeba dřevěný podnos na patra, který může dreveny-podnossloužit jako držák potravin, ovoce nebo dekorativních svíček. Ovšem skvělý a neotřelý efekt vytvoří i obyčejná láhev od kompotu s plovoucí svíčkou.

Originální papírové ubrousky

Na žádném stole by u takové příležitosti neměly chybět ubrousky a prostírání. Nemáte-li doma zrovna držák na ubrousky, zkuste je zajímavě poskládat. Na youtube najdete mnoho návodů krok za krokem, jak skládat ubrousky na slavnostní stůl. Vytvořit můžete také zajímavé jmenovky, které položíte na stůl podle zasedacího pořádku – fantazii se meze nekladou. Přejeme zábavnou přípravu svátečního stolu a rodinnou pohodu.

Obrázek: pixabay.com a La Almara