Třísložková směs udělá z imunitního systému nedobytnou pevnost. Jedná se o citron, med a zázvor

Fotografie: Shkwikiwiki / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Citron, med a zázvor nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo. Pokud si z nich připravíte správný nápoj, můžete tím skvěle posílit svou imunitu.

Pokud často trpíte nachlazením a příznaky chronické únavy, může za problémy stát snížená obranyschopnost vašeho imunitního systému. V takovém případě je vhodné obrátit se na konzumaci správné přírodní směsi, která vám pomůže dát zdraví do pořádku a zbavit se těchto nepříjemných potíží. Obzvláště účinně se osvědčil nápoj z citronové šťávy, medu a zázvoru, říká doktorka Adda Bjarnadottir.

Jedinečná přírodní směs

Recept na tento skvělý prostředek na posílení imunity si v poslední době získal velkou oblibu po celém internetu, dokonce ho uznávají i mnozí lékaři. Stačí ho zařadit do svého pravidelného jídelníčku a nepříjemné problémy budou pryč. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:

 • 400 gramů medu
 • 3 citrony
 • 250 gramů čerstvého zázvoru

Postup je poté již velmi jednoduchý:

 • Zázvor nastrouhejte na jemném struhadle a citrony nakrájejte na plátky. Obě ingredience poté vložte do kuchyňského robota a důkladně je rozemelte, dokud nezískáte hladkou pastu.
 • Do směsi následně přidejte med a ještě na několik sekund spusťte kuchyňského robota, aby se všechny ingredience dobře promíchaly (pokud je med příliš hustý, můžete sklenici jemně předehřát ve vodní lázni, aby změknul).
 • Po rozmixování je výsledný produkt připraven k použití – ve výsledku byste měli získat lahodnou směs o hmotnosti zhruba 700 gramů, kterou můžete uchovávat v ledničce a postupně ji konzumovat.

Pro získání co nejlepších výsledků užívejte jednu polévkovou lžíci rozmíchanou v teplé vodě každý den. Tímto způsobem účinně posílíte svůj imunitní systém a budete moci těžit ze všech zdravotních přínosů.

srdce, zdraví, lékař
Fotografie: Freepik

Zdravotní přínosy směsi

Kombinace medu, citronu a zázvoru může nabídnout hned několik zdravotních přínosů:

 • Podpora imunitního systému: všechny ingredience disponují řadou užitečných složek, které posilují imunitu a pomáhají tělu bojovat proti infekcím
 • Zklidnění kašle a příznaků chřipky: kombinace medu, citronu a zázvoru může být účinným prostředkem pro zmírnění kašle, zahlenění a dalších příznaků nachlazení a chřipky
 • Detoxikace: antioxidanty ve směsi pomáhají neutralizovat volné radikály v těle a chrání buňky před poškozením, přičemž podporují detoxikaci těla
 • Podpora trávení: zejména zázvor se tradičně používá k léčbě zažívacích potíží a pomáhá zklidňovat trávicí trakt
 • Emoční stav: zlepšení nálady a snížení stresu

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]