Termohrnek, zmrzlinovač a rýžovar: Kuchyňský trojlístek od Tescoma

Fotografie: Depositphotos

Kdo dnes má čas strávit půlku dne v kuchyni? Málokdo. Naštěstí to ani není nutné. Přizveme-li si na pomoc ty správné kuchyňské pomocníky.

Hitem současné doby je umělá inteligence. Dokáže složit hudbu i napsat román. A spoustu dalších činností. Tzv. AI ale sama o sobě není ničím novým. Ona je totiž už dávno i součástí spousty elektrospotřebičů. Typickým příkladem jsou polévkovary a různé multifukční hrnce, do nichž nasypete patřičné ingredience, stisknete tlačítko, které spustí náležitý program a o víc se nemusíte starat. Chytré že? Na trhu ale najdete celou řadu dalších pomocníků, které vám ušetří čas a energii.

Praktický rýžovar

Jedním z nich je například rýžovar. Do něj nasypete rýži, zalijete ji patřičným množstvím vody, osolíte, zapnete a po zhruba třiceti minutách přijdete k hotovému. K perfektně připravené rýži, krásně voňavé, nadýchané a nepřipálené. To je totiž problém vaření rýže v klasickém hrnci. Pokud si pravidelně nemícháte, přichytí se ke dnu, připálí a pokrm letí do koše. Ne však s rýžovarem GrandChef od Tescomy. Ten ji navíc nejenom uvěří, ale také po určitou dobu uchová teplou. Rýže v něm zkrátka hned tak nevychladne.

Zmrzlinovač nejenom do léta

Dalším chytrým pomocníkem, který využijeme především v letním období je zmrzlinovač. Ten nám zase rychle vyrobí vynikající zmrzlinu. Z kvalitních ingrediencí a bez zbytečných dochucovadel a éček. A spolu s ní i vynikající sorbet a ledový koktejl. Letní party zkrátka může začít.

Studený nápoj patří do termohrnku

Stejně jako ten teplý. Termohrnek totiž dlouhou dobu uchová vámi požadovanou teplotu nápoje. V létě v něm nápoj zůstane studený a v zimě teplý. Pro dlouhé cesty je taková vychytávka přímo k nezaplacení. Pokud tedy nechcete každou hodinku utrácet za předražené nápoje na benzínových pumpách.