Téma, o kterém se lidé stydí mluvit aneb Nejlepší přírodní prostředky pro domácí léčbu hemoroidů

Trápí vás hemoroidy? Pak věřte, že nejste sami. Pouze se jedná o téma, které je víceméně pro některé tabu. Zkrátka se o tom stydí hovořit. My se nestydíme, proto vám přinášíme efektivní metody na domácí léčbu. Existuje mnoho způsobů, jak toto onemocnění léčit a ulevit si od bolesti. Jedná se o přírodní prostředky, které nemají vedlejší účinky a nijak vám neublíží.

Aloe vera

Používání aloe vera je jedním z jednoduchých domácích prostředků, které vám pomohou. Aloe vera obsahuje protizánětlivé složky, které pomohou při podráždění, svědění a zánětu. Používá se jak pro vnitřní, tak vnější léčbu. Aloe vera můžete pít v podobě léčivého sirupu anebo použít gel k potírání.

Mandlový olej

Mandlový olej při natírání prosakuje až do hlubokých tkání a má zvlhčující vlastnosti. Zmírní zánět a sníží pálení i svědění.

Celozrnné potraviny

Při problémech s hemoroidy se doporučuje přijímat ve stravě dostatek vlákniny. Patří zde tedy ovoce, zelenina nebo celozrnné potraviny, které přispívají k vyčištění gastrointestinálního traktu a působí jako prevence zácpy. Potraviny bohaté na vlákninu pomáhají při změkčení stolice, což usnadňuje vyprazdňování. Konzumujte tedy ječmen, oves, pohanku, proso, quinou, kukuřici, hnědou rýži.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je učiněný všelék s mnoha zdravotními benefity. Pomáhá také při léčbě hemoroidů. Vyberte si však kvalitní jablečný ocet. Smíchejte lžičku octa s šálkem vlažné vody a pijte 2x denně. Pro lepší chuť můžete přidat med.

Čistá voda

Pokud trpíte hemoroidy, měli byste vypít až 10 šálků vody během dne. Pitný režim usnadňuje pohyby střev a zlepšuje vyprazdňování.

Teplý čajový pytlík

Ideální je černý čaj, ale může být i zelený. Až si budete vařit čaj, pytlík nevyhazujte do koše. Teplý (ne horký) a vlhký čajový sáček přiložte na 10 až 15 minut na postižené místo. Opakujte 3x denně. Čajové sáčky můžete dát i zamrazit, pak jen nechat ohřát na pokojovou teplotu. Jak černý, tak zelený čaj obsahují hojivé látky a pomáhají se snížením otoku.

Vilín

Vilín má hojivé a zvlhčující vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit nepohodlí související s hemoroidy. Tato zvlhčující vlastnost může pomoci zmírnit zanícení cév a bolest, svědění a otoky. Podle studie publikované v časopise Journal of Inflammation v roce 2011 má také protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Namočte čistou bavlněnou látku do odvaru a přikládejte 3x denně na postižené místo, které jemně masírujte.

Další přírodní pomocníci

 • Olivový olej k potírání – přináší úlevu, hojí

 • Citronová šťáva k potírání – posiluje cévy

 • Ledové kostky – okamžitě zmírní bolest. Přikládejte několik minut ledové kostky

 • Lněné semínko – k jídlu a přípravě gelových nápojů (čistí střeva)

 • Koňský kaštan – formou kapslí, čajů (výborný na křečové žily, otoky, bolesti i na hemoroidy)

 • Citrusové plody – k jídlu, vláknina a zdroj protizánětlivých látek + posilují slabé cévy

 • Ostružiny – k jídlu, čerstvé plody nebo čerstvá šťáva z ostružin jako osvěžující nápoj bez přidání čehokoliv, přináší úlevu při krvácivosti hemoroidů

 • Teplé koupele, přičemž lze použít do koupele různé bylinky s hojivými účinky

 • Brambory – rozmixujte umyté a oloupané syrové brambory, vložte tuto kaši do gázy a přiložte na postižené místo 5 až 10 minut 2x denně. Pomůže to od bolesti a svědění.

 • Kokosový olej k potírání

 • Sušené švestky, fíky, datle – k jídlu, zdroj vlákniny, změkčují stolici. Namočte přes noc do vody. Ráno ovoce snězte. Stačí každý den tak 3 kusy

 • Jedlá soda – snižuje svědění a pomáhá léčit. Připravte si z ní sedavou koupel nebo kaši na potírání a krátce po nanesení umyjte a opakujte

 • Kozí mléko – k pravidelnému pití. Každé ráno sklenička

Obrázky: newkidscenter.com, pixabay.com