Takto vypadá jídelníček Meghan Markle. Jak se vévodkyně stravuje a díky čemu si udržuje skvělou figuru?

Vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markle, o sobě dlouhodobě mluví jako o milovnici jídla. Jak vypadá běžný jídelníček Meghan? Je unikátní tím, že si sama zakládá na tom, co jí, a dává si záležet nejen z pohledu chutí, ale také s ohledem na to, jaké to má výživové hodnoty a jak to prospívá jejímu zdraví. Meghan je totiž maminkou, a tak musí myslet na to, aby se udržovala v perfektní kondici. Podívejte se na to, co běžně jí, a na čem občas ráda „zhřeší“.

Snídaně

Meghan si každé ráno ihned po probuzení dopřává teplou vodu s citronem. Věří, že ji tento chutný nápoj dodá nejen dostatek tekutin, ale také podpoří její metabolismus. Pokud ráno spěchá, ráda si dopřeje obyčejné vločky s jogurtem nebo ovesnou kaši s banánem a agávovým sirupem. Jestliže jí to ale program dovoluje, nepohrdne jakýmikoliv vejci. Miluje vaječnou omeletu s bylinkami, ráda má i míchaná vejce nebo vejce ve skle. A když si chce dopřát něco trochu hříšnějšího? Pak sáhne po palačinkách s borůvkami.

Oběd

Jako herečka byla Meghan zvyklá chystat si obědy na každý den sama. Jinak by totiž byla zcela odkázána na filmové bufety, které v pravdě mnoho zdravých variant pokrmů nenabízely. Pro Meghan tedy bylo samozřejmé si na začátku týdne připravit krabičky, které si poté každý den vzala do práce. Běžně měla různé druhy salátů s quinoou, kuskusem nebo luštěninami. Často si také dopřávala rybu nebo vydatné husté polévky.

Dnes už si Meghan nechává vařit od královských kuchařů, a s jídlem si tedy nemusí dělat starosti. Pokud se ale občas dostane do restaurace, kde si může skutečně vybrat, vždy sáhne po mořských plodech, ty doslova miluje. A k nim, co jiného než hranolky – koneckonců Američanku v sobě nezapře.

Svačina

Program vévodkyně je mimořádně nabitý. Každodenně je vše naplánované do posledního puntíku a mnoho času na odpočinek v jejím programu nenajdete. Proto je třeba myslet na odpolední svačinu, která Meghan dodá energii na zbývající část odpoledne a brzkého večera. Ráda si dopřává čerstvé ovoce, občas i něco sladkého a samozřejmě to hlavní – kávu. Tu doslova miluje a bez šálku dobré kávy si den ani nedokáže představit. Občas si také s sebou na cesty připraví čerstvé smoothie z ovoce a zeleniny. To jí dodá nejen energii, ale také důležité vitamíny.

Večeře

Večeře je v Anglii hlavním jídlem dne, a tak není divu, že na večeři si dává kuchař opravdu záležet. V jeho repertoáru je celá mezinárodní kuchyně, ale Meghan prý miluje nejvíc něco mnohem obyčejnějšího – pečené kuře. Čas od času tedy na královské tabuli přistane i jen obyčejné kuřecí stehno s bramborami. Kromě toho si často dopřává těstoviny na různé způsoby, které prý miluje i Harry. A k dobré večeři nesmí chybět sklenka vína. Meghan si k němu našla cestu až s věkem, ale nyní považuje sklenku červeného vína za jedno z jejích hlavních potěšení.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]