5 špatných stravovacích návyků, které nebezpečně poškozují pokožku

Fotografie: Depositphotos

Vzhled obličeje je to první, čeho si na vás lidé všimnout. Pokud jej chcete udržet krásný a svěží, vyhněte se těmto špatným stravovacím návykům.

Špatná strava může mít fatální dopady nejen na zdraví vašeho těla, ale také na pokožku vašeho obličeje. Pokud si proto chcete udržet krásnou a hebkou pleť, měli byste vědět, kterým potravinám se raději vyhnout. Řada běžných produktů současné doby totiž může vést ke vzniku akné, vyrážek nebo jiných kožních problémů, které poškozují váš vzhled a často mohou být velmi dráždivé. Níže se proto můžete podívat na 5 špatných stravovacích návyků, které škodí vašemu obličeji. Více prozradila lékařka Erica Julson.

Příliš mnoho cukru

Konzumace nadměrného množství cukru má velmi negativní dopad na váš obličej. Často se tento nedravý návyk projevuje světle šedou barvou pokožky, jejím ztenčením, vznikem bolestivých puchýřků, povislou kůži pod očima a vráskami v oblasti čela. Cukr obecně snižuje pružnost kůže a škodí naprosto celému tělu. Proto byste jej měli co nejdříve vyřadit ze svého každodenního jídelníčku a raději jen nahradit zdravými sacharidy.

Nadměrný příjem lepku

Pokud máte pigmentové skvrny v oblasti brady nebo červené a opuchlé tváře, vaše tělo vás pravděpodobně upozorňuje, že jíte příliš mnoho potravin s vysokým obsahem lepku. Tento nezdravý návyk může vést také k příznakům, jako je hyperpigmentace nebo vznik tmavých skvrn kolem genitálií – v takovém případě je také možné, že trpíte jeho intolerancí a proto byste jej měli co nejdříve ze svého jídelníčku vyřadit. Raději jej nahraďte vlákninou, která naopak rovnováhu vaší pokožky obnoví.

Intolerance na laktózu

Intolerance na laktózu je běžný problém, se kterým se potýká mnoho lidí, a to aniž by o tom věděli. Dobrým způsobem, jak ji diagnostikovat, je kontrolovat stav své kůže a poslouchat svůj žaludek po konzumaci mléčných potravin. Pokud si všimnete, že na ně vaše tělo reaguje otoky na bradě, vyrážkami po těle, tmavými kruhy pod očima, opuchlými očními víčko a především zažívacími problémy, se vší pravděpodobností byste tyto produkty měli co nejdříve vyřadit ze svého jídelníčku.

Fotografie: Pixabay

Tučné potraviny

Potraviny, které obsahují hodně nezdravých tuku, patří mezi nejčastější indikátory kožních problémů. Jejich nadměrná konzumace totiž ztěžuje krevnímu oběhu správný přenos živin a kyslíku do orgánů, což může vést k tomu, že pokožka vašeho obličeje bude v důsledku méně lesklá, vysušená a mnohem náchylnější k podráždění. Kromě toho je nadměrný příjem tuku spojován se vznikem krevních sraženin, které mohou vést k nebezpečným onemocněním, jako je srdeční infarkt nebo mozkový mrtvice.

Nadměrné množství kávy

Pokud si chcete zachovat krásný a hebký obličej, rozhodně byste to neměli přehánět s konzumací kávy – tedy nepít více než dva šálky denně. Kofein totiž způsobuje, že vaše tělo produkuje více adrenalinu, což může v konečném důsledku způsobovat nadměrný stres. Tento problém souvisí také s nespavostí, která ztěžuje přirozené vylučování toxinů z těla během noci a následnému poškozování pleti. Ta je v důsledku matná, vypadá vysušeně a je mnohem náchylnější k podráždění.

Zdroj: Healthline, Healthline