Stárnutí pokožky zmírní správná péče o pleť

Fotografie: Depositphotos

Víte, na čem je nejvíce vidět stárnutí? Na vlasech a pleti. Těmto projevům se sice nedá úplně zabránit, ale správnou péčí je dokážete výrazně zpomalit a zmírnit. Jak by taková správná péče měla vypadat?

Prevence je vždy jednodušší než napravování následků, to si zapamatujte. Proto je nutné s péčí o pleť začít již v brzkém věku. Ženám po dvacítce se už doporučuje začít používat minimálně nějaký hydratační krém, který budou ráno a večer nanášet na pleť. Na oční okolí je nutné použít speciální krém, tam je totiž kůžička jemnější. Tolik k hydrataci. A co dál?

Po 25. roku věku ztrácíme kolagen

Značný vliv na kvalitu pleti má kolagen. Je základní stavební bílkovinou v našem těle, nicméně už po 25. roku věku se jeho tvorba v těle začíná snižovat a na pleti se objevují první vrásky. Právě v tomto období je tedy nutné kolagen na pleť začít doplňovat.

Možná jste slyšeli také o potřebnosti kolagenu pro klouby. Ano, i tam je užitečný, nicméně jedná se o jiný druh kolagenu. Pro klouby je příznivý kolagen vepřový či hovězí, pro pleť zase mořský. Doplníte ho nejlépe formou doplňků stravy.

Proti vráskám funguje kyselina hyaluronová

Další nezbytnou látkou pro ty, kdo chtějí mít hladkou pleť bez vrásek i v pokročilém věku, je kyselina hyaluronová. Pleti dodává baculatost a pevnost, je díky ní pružná. Vlivem toho se vám mimo jiné lépe hojí rány, popraskané rty, nebudete mít tak suchou pokožku hlavy, která je příčinou lupů. Bohužel čím starší jsme, tím méně kyseliny hyaluronové si organismus dokáže vyprodukovat. I tu je tedy nutné doplňovat.

Vše završte dostatkem tekutin

Kolagen a kyselina hyaluronová tvoří jedinečné duo v boji proti stárnutí pokožky. Zároveň je však nutné ji dostatečně hydratovat – tedy dodržovat optimální pitný režim. Měli byste vypít 6-8 sklenic čisté vody denně. Čistá voda je pro organismus nejpřínosnější.