Spánek s vlasy v culíku má kritické dopady, o kterých většina žen netuší. Ihned s tím přestaňte

Fotografie: Depositphotos

Jednou ze základních chyb je spát s vlasy staženými do culíku. Ukážeme vám, proč tomu tak je a jaké problémy vám to může přinést.

Každý, kdo si někdy vázal vlasy do culíku před spaním, si jistě klade otázku: „Je to pro moje vlasy dobré, nebo bych je měl(a) nechat volně pohupovat se na polštáři?” Tato zdánlivě nedůležitá otázka však může mít větší vliv na zdraví vlasů, než bychom si mohli myslet. Pojďme se společně podívat na faktory, které by mohly být klíčové při rozhodování, zda zůstat s culíkem, nebo vlasy nechat volně.

Odborný pohled na věc

Spaní s vlasy svázanými do culíku může některým lidem způsobovat bolesti hlavy. Pokud je culík příliš pevně utažen, může vyvíjet nadměrný tlak na pokožku hlavy. Tento tlak může omezit průtok krve a vést k nepříjemným pocitům nebo bolestem hlavy. Někteří lidé mají citlivé vlasové folikuly či kůži na hlavě, a tak culík může způsobovat tahání vlasů. To může vést k nepříjemným pocitům a potenciálně k bolesti hlavy, uvádí lékařka Debra Rose Wilson.

Negativní vliv na vypadávání vlasů

Kulminace tlaku na kořínky vlasů je ještě více zřejmá během spánku, když se často otáčíme a pohybujeme hlavou. Tento konstantní tlak může způsobit nejen lámání vlasů, ale také zvýšit riziko vypadávání. Při spánku s culíkem bychom měli být opatrní, abychom minimalizovali potenciální negativní dopady na krásu a sílu našich vlasů, uvádí článek na webu Twice.

Změny ve struktuře vlasů

Vypadávání vlasů není jediným aspektem, kterým může culík narušit zdraví vlasů. Jeho vliv sahá až k samotné struktuře vlasů, což může mít dlouhodobé důsledky. Gumičky do vlasů způsobují pružné tření, a když jsou vlasy pevně svázané během spánku, toto tření může způsobit ztenčení, rozštěpení a celkově nezdravý vzhled vlasů. Rozhodnutí nesvazovat vlasy v noci může být klíčem k obnovení jejich původní krásy a odstranění nepříjemných efektů suchosti a lámání.

Vypadávání vlasů je proces, který se dá podomácku zpomalit. Postará se o to cibulová šťáva a rybí tuk

culík, vlasy, účes
Fotografie: Freepik

Riziko plešatění

Plešatění, známé také jako alopecie, o kterém jsme vás informovali v článku na našem webu ZdravéStravování.eu, není jen estetickým problémem, ale může být spojeno s nevhodným zacházením s vlasy. Tento opakovaný stres na vlasové folikuly může vést k jejich poškození, což v konečném důsledku zvyšuje pravděpodobnost vzniku pleše. Opatrnost při výběru účesových metod a uvědomění si možných důsledků může přispět k zachování zdraví vlasů a celkové pohody.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]