Pravá Itálie. Udělejte si doma snadno a rychle pizzu i focacciu

Vždy je lepší, když si jídlo připravíte doma. Ne každý má ovšem čas, někdy chuť i talent na to, aby uvařil pokrm srovnatelný s díly šéfkuchařů. Nebojte se toho. S předpřipravenými surovinami zazáříte.

Kvalitní směs na pizzu

Nejde o polotovary, takže se nemusíte obávat, že by šlo o pokrmy s různými přidanými emulgátory, stabilizátory nebo barvivy. Směs na pizzu nebo focacciu jsou předpřipravené. Obsahují správné poměry ingrediencí, typy mouky i kvasnice. Vy už jen nalijete vodu do směsi a budete mít před sebou italské těsto na pizzu či focacciu, které pak jen dáte péct. Bez zbytečného vážení, nepořádku při míchání, nemusíte se o nic starat, stačí vám jen dvě suroviny a budete mít těsto jako z Itálie. To pak vypracujete během chvilky. Zazáříte, a ještě budete mít čas na příjemnější věci.

Pizza rychle a snadno

Pizza nemusí být pečena pouze ve speciálních pecích, z těsta ze sypkých směsí vytvoříte základ, který doladíte dalšími ingrediencemi a dáte péct do klasické domácí trouby, ideálně horkovzdušné, na teplotu 250 °C. A můžete mít několik variant. Například sicilská verze je obdélníkového tvaru, Neapolská se zase nejlépe připraví v peci, peče se o teplotě od 300 °C do 450 °C. Můžete ji také připravit v troubě s šamotovou deskou či kamenem.

Je to právě vysoká teplota pečení, která dělá z tohoto typu pizzy pochoutku. A zmiňovaná focaccia? Jde o italský pečený chléb, který právě Italové zbožňují. Je výrazné chuti, protože v něm najdete bylinky, jako je rozmarýn, dále voní po cibuli či sýru. Peče se v horkovzdušné troubě při teplotě 230 °C, v obdélníkovém nebo kulatém plechu. Jiný typ na surovinu? Vynikající sugo na pizzu, tedy něco jako rajčatový protlak. Všechny dobroty najdete na stránkách https://obchod.pizzaguru.cz/.