Pitím ku zdraví i štíhlé linii

Každý ví, že pít tekutiny je zdravé. Samozřejmě nemám na mysli pití alkoholu, ale věděli jste, že i takové pití kávy je zdravé?

Každý si při slově káva, představí kofein. To však není jediná látka v tomto oblíbeném povzbuzujícím ranním a odpoledním nápoji obsažená. Nachází se v něm i spousta antioxidantů a dalších účinných látek, jako je například vitamín B3 (niacin) či zdraví prospěšná kyselina chlorogenová. Kombinace těchto látek může snížit vnitřní záněty a ochránit vás před spoustou chorob, jako je například Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, rakovina tlustého střeva, cukrovka 2. typu, onemocnění ledvin a jater, ischemická choroba srdeční nebo mozková mrtvice. Káva je také schopna posílit vaši DNA, a tím vás může ochránit před rakovinovými buňkami a různými nádory. A samozřejmě tu jde i o linii. Káva zrychluje metabolismus, byť jen krátkodobě, ale pokud ji pijete s rozumem, má na vaši štíhlou linii kladný efekt.

Stejně jako káva, i pravá horká čokoláda má spoustu antioxidantů, minerální i stopové prvky jako je hořčík, železo nebo vápník, vlákninu a také flavonoidy. Ty například produkují oxid dusnatý, který dává mozku signál k uvolnění tepen a snížení krevního tlaku, což následně vede ke zvýšení průtoku krve. Horká čokoláda, nejen že vás prohřeje hlavně v sychravém počasí, ale dokáže posílit i imunitu právě díky všem zdraví prospěšným látkám. Řeč je samozřejmě o kvalitní čokoládě s alespoň 70% obsahem kakaa.

Samostatnou kapitolou by mohlo být pití čaje. Druhů čaje je až neskutečné množství. Každý asi zná zelený, černý, ovocný, a také bylinný čaj. Dostupný je však také bílý čaj, žlutý, kvetoucí, oolong, pu erh, honeybush, rooibos, yerba mate a nejrůznější ajurvédské a wellness čaje. Ty se ještě dále dělí. Například ovocné podle složení ovoce nebo bylinné podle druhů či poměru bylin. A ty další zmiňované třeba podle země a oblasti, ve které se sbírají. A všechny mají různé benefity pro tělo, duši i naši štíhlou linii.

Nyní můžete mít nejrůznější druhy čaje i kávy za zvýhodněné ceny. Manutea sleva vám bude poskytnuta na skvělé lahodné čaje a gourmetkava slevový kód zase na lahodnou kávu.

A když už jsme u těch slev a slevových kódů, pojďme si říci, kde se dají získat a jak je použít.

Na internetu dnes najdeme spoustu slevových portálů obsahujících slevové kupóny, nejrůznější promo kódy, dále výprodej a akce na internetu. Jde o to vybrat si ten opravdu spolehlivý. Kvalitní slevový portál má slevové kódy a kupóny rozděleny podle logických sekcí nebo můžete zadat klíčové slovo do jeho vyhledavače. V nabídce má nejen ty velké a známé značky obchodů, ale také regionální a malé obchodníky. Kvalitní slevový portál má hned na první stránce podstatné informace, a to nejen o nejnovějších slevách, aktuální kupóny, ale také odkazy na články v blogu.  Pokud budete chtít být informováni o nejnovějších slevách a dostávat kupóny přímo do vaší e-mailové schránky, jednoduše zadáte vaši e-mailovou adresu a už vám neunikne žádná novinka.

Jak takový slevový kupón použít? Na internetu se využívají hlavně slevové kódy. Jsou to nejčastěji kombinace písmen a čísel – vesměs je to název akce a výše slevy. Ve vybraném e-shopu si tedy vyberete požadované zboží, a když máte vše v košíku, kliknete na něj. Tam je standardně políčko na slevové kódy tam vložíte zkopírovaný kód ze slevového portálu. Sleva se vám promítne do celkové ceny, což vidíte hned. Pokud se tak nestane, je potřeba si ověřit, zda jste splnili podmínky pro využití daného promo kódu. Pak už jen zvolíte způsob dopravy a druh platby. Případně přímo na stránce slevového portálu kliknete na vybraný kupón a ten vás odkáže na požadovaný e-shop a výslednou cenu již dopředu vypočítá. Jak vidno, celý proces je velmi jednoduchý. A zvládne jej opravdu každý.

Dalším benefitem na slevovém portálu může být kód na dopravu zdarma (častokrát se však stane, že pokud nakoupíte nad určitou částku, máte dopravu automaticky zdarma) nebo zajímavý dárek.

Na závěr zpět k pití. Samozřejmě platí, že nejdůležitějším pitným režimem, jak pro zdraví, tak štíhlou linii je pití čisté vody, anebo bylinných čajů. Případně za studena šetrně lisovaných ovocných šťáv. Pokud se vám nechtějí lisovat doma, i na jejich koupi můžete použít některý ze slevových kupónů.