Několik rychlých a zdraví prospěšných způsobů, jak doplnit vlákninu

Čím doplnit vlákninu?
Čím doplnit vlákninu?

Vláknina je důležitá, jelikož podporuje zažívání, čistí střeva, a navíc prospívá srdci. S doporučenou denní dávkou si poradí správné potraviny v kombinaci s vhodnými doplňky stravy.

Zdraví prospěšné účinky vlákniny jsou všeobecně známé, přesto spousta lidí konzumuje jen třetinu denní doporučené dávky, která činí 25 až 30 gramů – což není zas tak moc. Posuďte sami: tuto dávku obsahuje například jedno jablko, čtyři lžíce ovesných vloček nebo polovina salátové okurky.

Vláknina příznivě ovlivňuje celkové zdraví

U vlákniny je primárně zdůrazňován vliv na trávicí systém. Její účinky jsou ale o dost širší: příznivě působí na srdeční činnost, má preventivní účinky u nemoci srdečního a cévního systému a zároveň je důležitá pro udržení správné hladiny cukru a tuku v krvi.

Existují dva typy vlákniny. Obě jsou potřebné pro celkové zdraví. Rozpustná vláknina neboli prebiotika pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru. Hlavními zdroji jsou oves a ovesné vločky, luštěniny, jablka a bobulovité plody.

Nerozpustná vláknina je nestravitelná a střevy prochází téměř v nezměněné podobě. Váže na sebe vodu a zvětšuje objem stolice, která se tak snáze dostane z těla ven společně se všemi odpadními a toxickými látkami. Bonusem je zvýšení pocitu sytosti, což z vlákniny dělá cenného pomocníka při hubnutí.

O dostatek vlákniny se postará multivlákninový nápoj

Průměrně člověk přijme denně méně vlákniny, než by měl. Naštěstí existuje účinný, a navíc i chutný způsob, jak tělu potřebnou vlákninu dodat.

Multivlákninový nápoj Herbalife Nutrition obsahuje šest kvalitních zdrojů vlákniny – a to oves, jablko, kukuřici, citrusy, sóju a čekanku. Příprava je jednoduchá: stačí jednu odměrku smíchat s vodou nebo ji přidat do oblíbeného smoothie. Multivlákninový nápoj s příchutí jablka lze objednávat v síti oficiálních distributorů.