Nejoblíbenější nápoj léta 2018 je růžová káva – pink latté

Také máte ve zvyku dát si každé ráno šálek kávy? Nebo dáváte přednost čaji, protože kafe vám nepřipadá na prázdný žaludek příliš vhodné? Zkuste tento ranní zvyk povýšit a dát si krásné růžové kafe s nadýchanou pěnou – pink latté.

Řeč je o novém druhu kávy, která patří rovněž mezi ranní povzbuzovače, přitom se vůbec nemusíte vzdávat tohoto ranního rituálu z obav o své zdraví. Růžové kafe – pink latté vynalezli v jedné Australské posilovně a rychle si získalo slávu také po celé Americe. Nadýchané a voňavé latté vám zlepší náladu a nabije energií. Tento nápoj si určitě zamilujete, jako všichni, kdo jej zkusili.

Kafe nemá jen sladkou barvu, ale i chuť a obsahuje vitamíny. Připravit lze verze s kofeinem, ale i bez kofeinu. O krásně růžovou barvu se postará červená řepa. Existuje několik způsobů, jak si lahodné pink latté připravit. My vám je samozřejmě prozradíme. Pink latté je i výtečný způsob, jak pohostit návštěvu nebo zaujmout na jakékoliv oslavě. I na filmovém festivalu v Berlíně (Berlinale 2018) bylo pink letté uvedeno jako trendy nápoj a ochutnat ho mohli i hvězdy filmových pláten.

V hlavní roli červená řepa

Že je červená řepa velmi zdravá, není žádných pochyb. Sytá barva, kterou se pyšní, je důkazem, že je plná silných antioxidantů. Dokáže snižovat krevní tlak, uvolňuje krevní cévy a zlepšuje průtok krve. Podporuje pročišťování jater a pomáhá tak k očistě celého organismu. Pokud se obáváte o chuť tohoto nápoje, tak nemusíte. Rozhodně jako boršč nechutná. Ba právě naopak. Po ochutnání budete v růžovém ráji.

Tip na přípravu pink latté bez kofeinu

Potřebovat budete buď prášek z červené řepy anebo šťávu z červené řepy

  • 1 až 2 menší hlavičky červené řepy
  • Hrníček mléka
  • Lžíci medu či javorový sirup (nemusí být)
  • Kávovou lžičku skořice nebo zázvor (pokaždé jiná chuť kávy)

Mimo mléka smíchejte všechny ingredience. Poté pomalu vmíchejte teplé vyšlehané mléko do směsi. A hurá, skvělý nápoj bez kofeinu je na světě.

Tip na přípravu pink latté s kofeinem

  • Lžíci medu
  • Espresso či jiná oblíbená káva
  • Mléko
  • Šťávu z červené řepy

Do skleničky nebo hrníčku dejte espresso a smíchejte s medem. Teplé mléko s červenou řepou vyšlehejte do pěny (krásně nadýchané konzistence) a přidejte do kávy s medem. Vršek můžete posypat skořicí, muškátovým oříškem nebo vymyslet jinou originální ozdobu.

Obrázek: secretldn.com, vogue.de