Nejlepší kuchyňské nůžky na drůbež

Fotografie: Freepik

Spotřeba drůbežího masa v České republice je ze všech druhů mas nejvyšší. Oblibě se těší zvláště kuřecí maso. S ohledem na tyto skutečnosti nastává relevantní otázka. Máte doma správné náčiní na porcování drůbeže? Víte, že nejlepší na porcování drůbeže není nůž, ani sekáček, ale nůžky?

Výběr nůžek na porcování drůbeže

Nůžky na drůbež mají obdobná kritéria výběru jako kuchyňské nože. Pokud chcete snadno porcovat, například pečené kuře na čtvrtky. Vyvarujte se pořízení levných nůžek z nekvalitní oceli s tupým ostřím a obzvláště s plastovými nožičkami. S takovými nůžkami by byl jediný efekt, že pečené kuře by bylo lidově řečeno „rozčvachtané“, kůže potrhaná a v horším případě ještě rozdrcené kosti. 

Tip: Nůžky na drůbež nemusí sloužit pouze k porcování, ale hodí se i na odstřihávání přebytečné kůže při přípravě křidélek na pečení.

Ocelové nůžky

Doporučujeme vybírat kvalitní nůžky na drůbež z nerezové oceli, které mají velmi ostré ostří s možností jeho broušení, a obecně dosahují dlouhé životnosti.

Na trhu naleznete nejen specializované nůžky na drůbež, ale i jejich multifunkční verze. Kromě porcování zvládají i další činnosti, například při jejich rozebrání poslouží, jako škrabka na brambory, či mají konstrukci uzpůsobenou na loupání ořechů.
 
 
Při výběru nůžek dbejte nejen na nerezovou ocel, ale i na konstrukční vyladěnost a jednoduchost. Nůžky by měly jít snadno rozložit a tím pádem i vyčistit pod tekoucí vodou. Nedávejte je do myčky na nádobí, pokud nechcete poškodit jejich ostří.

Jaké nůžky doporučujeme?

Všechna zmiňovaná kritéria v tomto článku splňují kuchyňské nůžky na drůbež od XinZuo, který je tradiční čínský výrobce prémiových kuchyňských nožů. Vyrábí se v čínském městě nožů Yangjiang, ve kterém si nožíři své umění předávají z generace na generaci již celá staletí. Naleznete je v internetovém obchodě XinZuo.cz, který má certifikát Zlaté ověřeno od Heureka.cz. Mezi výhody nákupu na XinZuo patří: 3letá záruka, doprava zdarma a 30dní na vrácení.