Nejjednodušší způsob, jak uklidit rodinný dům

Fotografie: Dreamstime

Při úklidu domácnosti se mějte na pozoru, ačkoliv se vám úklid může zdát jako neškodná domácí činnost, tak vězte, že v žebříčku nejrizikovějších prací v domácnosti obsadil úklid hned po vaření druhou příčku. Při úklidu hrozí rozličné nehody – pády, uklouznutí, zakopnutí a zranění různými předměty, a proto druh oblečení a typ obuvi jsou při domácích pracích velmi důležité pro vaši bezpečnost.

Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi i velký předvánoční úklid, ale i běžný víkendový úklid, který představuje pro mnohé lidi nepříjemný stres. Samozřejmě, že i úklid se dá bezpečně zvládnout, stačí dodržet jen pár základních zásad a pravidel, které jsou při úklidu klíčem k úspěchu. Pokud se nechcete při údržbě domu úplně vyčerpat, tak je dobré si pořídit vhodné pracovní nářadí, kvalitní čistící prostředky, ale je také důležité nezapomínat na pohodlné pracovní oblečení. Ve volném a vzdušném oblečení jde každá práce snadněji od ruky a navíc, a to je nejdůležitější, je i mnohem bezpečnější. V tomto směru vám dobrou službu poskytnou funkční trička, ale i dámské a pánské tepláky Nike. Ať si vyberete Nike tepláky dámské nebo pánské na sportování, nebo jako oblečení na doma, tak nikdy neuděláte krok vedle. V obou případech vám kvalitní materiál a dobrý střih poskytne maximální pohodlí a ten správný komfort.

Úklid si žádá promyšlený plán, tak jdeme na to

Chcete-li mít doma ukázkově pěkné a čisté prostředí, tak vřele doporučujeme hned v úvodu se zbavit nepotřebných věcí, které v domácnosti jen zavazí a způsobují zbytečný chaos, který vás jen vystresuje, a to nechcete. Při mytí oken je dobré nepoužívat drsné či agresivní čistící prostředky, které by skla a okenní rámy mohly poškodit. Na bytové dekorace se výborně hodí speciální antistatické utěrky, které skvěle čistí zaprášený nábytek. Velký úklid domácnosti se neobejde ani bez třídění šatstva a čištění šatníku. Následuje leštění nábytku, mytí podlah a vysávání koberců. Nové řady vysavačů dávají stop nejen prachu a drobkům, ale také vlasům, chlupům a chomáčům od vašich mazlíčků, ale pokud koberec chcete udržet co nejdéle ve formě, tak jednou za čas jej vyčistěte i pomocí páry. Pára, díky tomu, že ji lze přehřát na velmi vysokou teplotu, dokáže hloubkově vyčistit i vnitřek tkanin, což platí i pro sedací soupravy a postele, zbavíte se tak i škodlivých virů a bakterií.

Práce venku v sychravém počasí přece není problém

Konec kalendářního roku je pro zahradu důležité období, ve kterém je třeba správně připravit půdu a zeleň pro zimní spánek, aby mráz nenapáchal na rostlinách a porostech žádné škody. Pokud se právě chystáte také na údržbu zahrady, tak v zimním období při práci venku nepodceňte vhodnou pracovní obuv a nepromokavé oblečení, protože všichni moc dobře víme, jak nás rozmary počasí právě v tomto období dovedou poškádlit. Skvělým tipem je luxusní značka Northfinder, která nabízí kvalitní svršky i do sychravého počasí, ve kterých se budete cítit jako v bavlnce. Před zimou není nutné běžné dřeviny v zahradě nijak speciálně chránit, důležitá je jen vydatná zálivka. Z trávníku je však nutné shrabat staré listí, odstranit polámané větve a hnijící části rostlin. Ze záhonů vytrhejte plevel a půdu dobře poryjte, aby kvalitně prokypřená země mohla v zimě plnohodnotně odpočívat a nabrat nové živiny na novou sezónou.