Nechtěné změny, ke kterým dochází u žen po dosažení zrádné čtyřicítky

Fotografie: Depositphotos

Tělo i mysl člověka se s postupem věku mění. Zvláště ženy po čtyřicítce mohou očekávat změny, které nebudou zcela příjemné, ovšem k tomuto milníku neodmyslitelně patří.

Pokud často zapomínáte, neznamená to, že trpíte časnou demencí. Ukázalo se, že ženy, které se blíží menopauze, s větší pravděpodobností snadno zapomenou na jednoduché každodenní věci. Tělo i mysl se zkrátka po čtyřicítce mění – u žen obzvláště. Časté zapomínání není jedinou změnou, již můžete očekávat, říká lékařka Deborah Weatherspoon.

Ztráta kontroly nad močovým měchýřem

Těhotenství, porody, menopauza, to všechno může být příčinou ztráty kontroly nad močovým měchýřem. Odhaduje se, že až 40 % žen po dovršení 40 let věku projevuje příznak inkontinence při kašli, kýchání nebo hlasitém smíchu. Není to nic, za co byste se měla stydět. Zkuste se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem, jak tento nepříjemný problém mírnit.

Zvýšené vypadávání vlasů

Objem vlasů během vašeho života kolísá. V těhotenství jsou vlasy bohatší a zdravější, zatímco hormonální změny v menopauze způsobují vypadávání vlasů. Při použití vhodných přípravků můžete vlasy tónovat, ale pokud je ztráta kadeří závažná, lékař vám předepíše léky, které stimulují růst vlasů.

Růst ochlupení na obličeji

Jak žena stárne, estrogen, ženský hormon, klesá a testosteron stoupá, což zvyšuje riziko vzniku růstu chloupků na místech, kde to zpravidla u žen není zvykem – na obličeji, bradě a dalších částech těla. Řešením samozřejmě není nic jiného než odstranění chloupků. Naštěstí existuje mnoho metod, ze kterých si můžete vybrat.

Fotografie: Pexels

Šedé vlasy úplně všude

Šedé vlasy jsou typickým příznakem stárnutí, ale je o to nepříjemnější jsou, když se objeví i na jiných místech než jen na hlavě. Zvláště jste-li v novém vztahu. Bílé chloupky v citlivé oblasti často způsobují rozpaky. Řešením je opět depilace. Pokud se rozhodnete pro obarvení, nikdy nepoužívejte barvu na vlasy, která obsahuje chemikálie, ale raději zvolte speciální barvivo určené pro tuto oblast.

Nepohodlí při sexu

Hlavním důvodem, proč se tak děje, je vaginální suchost v důsledku poklesu estrogenu, což vede k bolesti při pohlavním styku a ztrátě touhy. Použití maziva pomůže problém překonat. Pokud to nestačí, poraďte se se svým gynekologem, který může navrhnout i jiná účinnější řešení.

Zdroj: Healthline, Healthline