Morgan Freeman pomáhá zachránit populaci včel. Na svém ranči nechal zbudovat obří kolonii včel

Máme staro-novou informaci pro každého, kdo miluje úžasného herce, filmaře, režiséra Morgana Freemana, který si zahrál velmi mnoho rolí během jeho dlouhé kariéry v Hollywoodu. Jeho nejnovější skutek je však hodně důležitý, pro nás všechny. Rozhodl se pomoci a investovat do oživení populace včel.

Včely bohužel umírají znepokojivou rychlostí a lidé na celém světě se snaží pomáhat. V posledních letech se populace včel postupně snižovala po celém světě a pouze ve Spojených státech došlo v letech 2015 až 2016 k úbytku 44% včelí populace. Pomocnou ruku podal i vášnivý ekolog Morgan Freeman. Na svůj obrovský ranč si nechal přivézt 26 úlů s včelami.

Včelař srdcem i duší

Včelaření se herec věnuje již od roku 2014. To byl také rok, kdy s ním ranč začaly obývat i včely. Během dalších pěti let se včelí království rozrostlo a včelkám se na jeho ranči velmi daří. Tento pokorný hmyz má zásadní vliv na životní prostředí a ekosystém. Bylo zjištěno, že pouze 2% včel jsou zodpovědné za opylování 80% našich plodin, takže pokud tito extrémně tvrdí pracovníci zmizí, zmizí s nimi i 80% pěstovaných plodin, včetně jablek, borůvek, brokolice, cibule a dalších.

Včely jsou také životně důležité faktory, pokud jde o nasycení jiných živých organismů (rostlin i zvířat). Jsou nedílnou součástí mnoha ekosystémů a jejich ztráta znamená ztrátu ptáků, myší, veverek, květin a plevelů. Právě proto se Morgan Freeman rozhodl použít svůj 124-akrový ranč v Mississippi jako útočiště pro divoké včely.

Na ranči nechybí ovocné stromy, jetel, magnolie a levandule. V rozhovoru v roce 2014 řekl Jimmymu Fallonovi, že má nový koníček. S včelami má údajně tak blízký vztah a nastudoval o nich tolik, že nenosí ani včelařskou kombinézu, jak se zdá, oblíbený je nejen u lidí, ale také u včel.

Obrázky: ibuzz.us, pixabay.com