Ketonová dieta: způsob stravování, který pomáhá hubnout lidem po celém světě

Zdroj obrázku: Boontoom Sae-Kor / Shutterstock.com

Diety jsou zejména doménou žen, které se snaží být co nejštíhlejší, jak jim velí současný moderní trend. Existuje ale také spousta mužů, kteří aktivně bojují se svou váhou. Ketonová dieta se stala oblíbeným způsobem hubnutí pro obě pohlaví. Je třeba dodržovat důležitá pravidla, abyste zhubli. Jedním z nejdůležitějších je vyhýbat se sacharidům, což není tak jednoduché. Existuje však spousta produktů, které jsou určeny právě pro tento typ stravování. Recenze a srovnání ketonových diet vám může poradit, který z těchto produktů zvolit.

Co je ketonová dieta?

Ketonová dieta nebo zkráceně keto dieta je způsob stravování, při kterém je hlavním cílem dosažení stavu ketózy. Velmi zjednodušeně se jedná o stav, kdy vaše tělo namísto sacharidů jako prvotního zdroje energie, začne používat tuky. To znamená, že dochází k jejich rychlejšímu spalování. Aby však tohoto stavu mohlo být dosaženo, je zapotřebí uzpůsobit tomu svou stravu. Ta se skládá z nízkého obsahu sacharidů, ale vysokého obsahu tuků.

Kde jsou sacharidy?

Není to ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Sacharidy se totiž nenachází totiž pouze ve sladkostech a sladkých dezertech. Obsaženy jsou v klasických druzích pečiva, jako je chléb nebo rohlíky. Obsahují ho také těstoviny nebo třeba brambory. Sacharidy můžeme najít i v produktech, u kterých bychom to vůbec nečekali – jedná se například o určité druhy zeleniny, jako je například kukuřice, červená a žlutá paprika a některé další druhy.

Jakým potravinám se vyhnout?

Kromě sladkých potravin, jako jsou například slazené limonády, ovocné šťávy, zmrzliny, koláče a další, bychom se měli vyhnout také některým dalším skupinám potravin. Patří sem například ovoce, což může být pro řadu lidí velice omezující. Také produkty obsahující mouku nebo škroby jsou nežádoucí – může jít o obiloviny, rýži, těstoviny, cereálie a produkty z nich. Také luštěniny, kořenová zelenina nebo nízkotučné a dietní produkty mohou obsahovat sacharidy. Pak samozřejmě alkohol a slazené teplé nápoje (káva a čaj jsou dovolené, ale bez cukru či jiného sladidla).