Jde o hodně, investice do zlata vám může ušetřit spoustu peněz

Vysoká inflace a znehodnocení peněz, to jsou dva hlavní finanční strašáci, kteří nyní trápí české domácnosti. Inflaci už tady máme, za duben byla v ČR 3,1 %, což je výrazně výše, než je evropský průměr. Znehodnocení peněz teprve může přijít. Podle odborníků nás ekonomické následky covidu čekají.

Češi nelení a mají tendenci peníze před inflací i znehodnocením ochránit. Většina z nich se ovšem vydává špatným směrem.

Nevýhody uložení peněz do nemovitostí

Jako vhodná příležitost k uložení peněz jsou už dlouhou dobu vnímané nemovitosti. Skutečně tomu tak je, jejich hodnota stále roste. Vyplatí se je ale skupovat v současné situaci? Spíše ne. Aktuálně jsou nemovitosti ve velkých městech nadhodnocené kolikrát až o 25 %, a hlavně málokdo má našetřeno tolik peněz, aby mohl bez obav koupit byt či dům. Brát si hypotéku přitom v nejisté době není zrovna moc rozumné.

Menší peníze lze investovat do zlata

Nemáte-li miliony na nákup nemovitosti, vložte své statisíce, desetitisíce nebo jenom tisíce do zlata. Investiční zlato si podobně jako nemovitosti svoji hodnotu drží, navíc má oproti nim řadu výhod. Například je osvobozeno od DPH, jeho cena vždy roste v dobách krizí, má vysokou likviditu a nakoupíte ho velmi snadno.

Investice do zlata vás budou bavit

Zlato je v mnoha ohledech specifické, výjimečné je například tím, že ho máte doma. Své investiční mince a slitky držíte ve fyzické podobě, kdykoliv si je s sebou kamkoliv vezmete a můžete je prodat třeba i na druhém konci planety. Pokud vsadíte na mince, máte navíc na výběr z celé řady zajímavých designů.

Zlato vždycky bylo, je a bude ceněné. Neváhejte a zamiřte rovnou do e-shopu zlate-mince.cz. Prohlédněte si vývoj ceny zlata a vyberte své první mince nebo slitky. Měly by tvořit součást investičního portfolia za každé situace, a v dobách krizí není vůbec hloupé do nich uložit dokonce většinu úspor.