Jak vyřešit bolest v krku jinak než pouze preparáty zakoupenými v lékárně

obrázek:pixabay.com

Co děláte, když máte bolesti v krku? Mnoho lidí pijí horký čaj s citrónem a medem, další si zajdou do lékárny a nakoupí spoustu cucavých pastilek a jiné a jiné preparáty.

Jde to ale řešit i jinak, když máte první příznaky bolesti v krku, můžete kloktat slanou vodu s esenciálními oleji (vyzkoušejte 1 kapku Tea tree – v malém šálku vody).
Pokud neradi kloktáte, je možné si vyrobit též krém s esenciálními oleji, který si aplikujete na vnější stranu hrtanu a všude okolo krku. Tento krém pomůže na zklidnění jemné tkáně.

Jsou dvě verze:

1. Pro děti (s méně silnými éterickými oleji)

60 ml nezředěného tělového krému, do kterého vmícháme: 4 kapky esenciálního oleje ze Santalového dřeva, 2 kapky esenciálního oleje Tea tree, 2 kapky esenciálního oleje levanduli, 2 kapky esenciálního oleje kadidla, 2 kapky esenciálního oleje citrónu (citrus limon).

2. Pro dospělé

60 ml nezředěného tělového krému, do kterého vmícháme: 8 kapek santalového dřeva, 5 kapek esenciálního oleje z čajovníku, 5 kapek levandulového oleje, 3 kapky kadidla, 5 kapek citrónového oleje (citrus limon).

Tato směs váš krk uklidní. Krém si vetřete i zezadu krku. Pokud jdete ven, je dobré si krk namazat mastí a poté si ho zabalit šátkem. Jestli nemáte vhodný tělový krém (krémy kupujte neutrální ideálně přírodní, hypoalergenní), můžete použít na výrobu i jojobový vosk, do kterého vmícháte potřebné esenciální oleje. Krém mějte starý minimálně několik týdnů.

Pomocí tohoto receptu můžete řešit i jiné neduhy, jako je kašel a namožené svaly. Esenciální oleje mají protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti.

Vyzkoušejte tuto přírodní, krásně voňavou metodu. Pokud budete mít pocit, že tato léčba nezabírá, tak už máte zánět natolik v rozpuku, že budete muset už navštívit doktora a lékárnu.