Jak rozpoznat přicházející zdravotní problémy. Jednoduché testy ověří aktuální stav organismu

Fotografie: Freepik

Pokud je v těle něco špatně, dříve nebo později se začne projevovat ve vnějších znameních. Abyste předešli mnohým zdravotním problémům, může vám pomoci rychlý test, který zvládnete z pohodlí domova.

Že se ve vašem těle děje něco špatně, se začíná projevovat nejen uvnitř těla, ale i navenek. Problémy se mohou projevit například stavem nehtů, obvodem pasu nebo kůží na patách. Změny můžou hodně říci o možných dysfunkcích těla. Jak můžete identifikovat různé zdravotní problémy jednoduchým způsobem? Nabízíme řadu rychlých a přesných testů, které indikují dysfunkci v těle. Pokud chcete úspěšně a rychle provést test zdravotního stavu, stačí dodržovat navrhovaná doporučení.

Fotografie: Freepik

Diagnóza zdraví mozku

Pokud chcete otestovat zdraví svého mozku, udělejte to následujícím způsobem. Stoupněte si na jednu nohu, patu druhé nohy položte na její koleno a zavřete oči. Zároveň spusťte stopky a počítejte, jak dlouho v této pozici vydržíte. Za normálních okolností v této pozici vydržíte alespoň 20 sekund.

Japonští odborníci prokázali, že pokud člověk není schopen stát v této poloze po dobu 20 sekund, naznačuje to mírné patologie oběhu a pravděpodobné krvácení malých cév. Tento test lze použít pro počáteční diagnózu mozkových patologií ukazující na oslabení kognitivních funkcí.

Diagnóza přísunu kyslíku do těla

Stačí stisknout na 2-3 sekundy nehtové lůžko tak, aby trochu zbělelo. A pak ho pusťte. Pokud za 2-3 sekundy opět uvidíte růžový odstín nehtu, znamená to, že průtok krve v periferních tkáních je dostatečný. Pokud je prst bledý nebo dokonce modrý, naznačuje to hypoxii. To znamená stav, kdy je v krvi nedostatek kyslíku.

Fotografie: Freepik

Testování pravděpodobnosti mrtvice

Chcete-li diagnostikovat riziko mrtvice, můžete provést následující cvičení. Otočte hlavu tak, aby byla otočena co nejvíce doleva a pak je otočena na opačnou stranu. Snažte se podívat se až za své rameno. V ideálním případě by se váš krk měl otáčet o 90 stupňů doprava nebo doleva bez nepohodlí a bolesti. Pokud v tomto případě pocítíte bolest, znamená to, že existuje riziko mrtvice.

Ostatní testy

Změřte si obvod pasu. Postava by neměla být větší než 80 cm u žen a 90 cm u mužů. Pokud je obvod pasu větší než stanovená hodnota, existuje možnost inzulínové rezistence nebo metabolických poruch. Ani kůže na patách by neměla být prasklá, drsná, nadměrně suchá. Jinak se mluví o anémii, hypotyreóze, inzulínové rezistenci.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]