Exotické pochoutky, díky kterým budete krásnější

Léto se nám brzy překulí do druhé poloviny a to je pro mnohé z vás ideální příležitostí k odjezdu na dovolenou k moři, kde můžete ochutnat lákavé exotické pochoutky. Na dovolené zažijete spoustu kulturních i kulinářských zážitků, kterým jednoduše nelze odolat. V mnoha zemích narazíte na exotické pochoutky, které u nás buď nejsou tak časté, nebo po dovozu nemají tu správnou chuť – nemluvě o ceně – jako v místě, kde přirozeně rostou. A proto jste se rozhodli vytvořit dnešní článek. Jestliže chcete být krásné a zdravé, užívejte si na dovolené nejen sluníčka a horkých nocí, ale i pochutin, které vám ke kráse pomohou. Víme, které to jsou!

 • Cizrna

  Cizrna je u nás běžně k dostání, ale mnoho lidí jí zkrátka nedůvěřuje, a proto se jí vyhýbá co možná nejširším obloukem. O přes určitou nechuť poznat její chuť se cizrna řadí mezi exotické pochoutky. Cizrna obsahuje kvalitní keratin, který vyživuje vlasy a zabraňuje jejich šednutí.

 • Ústřice

  Ještě jste neochutnali tyhle mořské potvůrky? Pak nevíte, o co se připravujete! Ústřice obsahují spoustu zinku, selenu a minerálů, které se pozitivně podílí na kvalitě vašeho zraku.

 • Avokádo

  Mezi exotické pochoutky se řadí i avokádo, které je řazeno k tzv. superpotravinám. Nejenže obsahuje spoustu vitamínu B a A, ale i zdravé tuky, které prospívají vašim vlasům a dodají jim krásný lesk.

 • Kiwi

  Malá zelená chlupatá kulička – ano i kiwi je nabité prospěšnými antioxidanty, které nejenže výrazně pomáhají vašim kostem, ale zároveň neutralizují volné radikály, jež se často pojí s rizikem vzniku rakoviny i srdečních onemocnění.

 • Losos

  Losos je bohatý na omega 3 mastné kyseliny. Proto byste se ani této pochutině na dovolené neměli vyhýbat. Konzumace lososu ovlivňuje hladiny stresových hormonů – kortizolu a adrenalinu.

 • Banány

  Šťavnatě žluté banány obsahují spoustu vitaminu B, jenž mimo jiné pomáhá zvyšovat produkci testosteronu. A o tom je známo, že podporuje libido.

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]