Co jíst před ranním tréninkem?

obrázek: workoutbox.ne

Začínáte s tréninkem brzy ráno ještě předtím, než vyrazíte do práce? Nestíháte se ráno najíst a ihned se vrháte na běhání? Přestaňte si ničit své zdraví a přivstaňte si nebo si jednoduše cvičení dopřejte až odpoledne. Myslete na zdraví vašeho těla a dopřejte si ráno zdravou snídani.

Strava před sportem

Snažte se vyhýbat sportování na lačno. Představte si, že vaše tělo pracuje jako stroj. Když začne stroj pracovat bez přísunu energie, je pomalý a rychle opotřebovaný. Dopřejte si proto již ráno dávku energie v podobě zdravé snídaně a dopřejte svému tělu palivo, které pro sportování potřebuje. Ideální je si ráno dopřát lehčí snídani a hodinu po sportovní aktivitě se znovu najíst. Ať už si dopřejte běh, návštěvu fitness či plavání, ihned po tréninku si můžete dopřát trochu sacharidů, například ovoce, aby vaše tělo mělo po velkém výdeji trochu energie a následně 30 minut-60 minut sáhnout po větším jídle, ať už svačině, obědu či snídani, které budou bohaté na bílkoviny.

Co si ráno dopřát?

Před během si můžete dopřát například ovoce s oříšky, smoothie s banánem a proteinem či celozrnný chlebík, záleží, na co máte daný den chuť. Po sportovní aktivitě doporučujeme jídlo bohatší na bílkoviny. Vhodná jsou například míchaná vajíčka, humus, chleba s cizrnovou pomazánkou, ovesnou kaši či proteinové smoothie.

Výhody ranního tréninku

Výhodou ranního tréninku je především to, že vás skvěle nakopne energií do celého dne a vy si i na konci dne připadáte, že jste toho stihli opravdu mnoho. Nabije vás dostatečně energií jen tehdy, pokud si dopřejete zdravou vyváženou stravu bohatou na bílkoviny. Na jejich přísun byste měli dbát především, pokud pravidelně sportujete. Další výhodou je to, že již v práci víte, že máte cvičení pro daný den hotové a cítíte se mnohem lépe. Začínejte den sportovní aktivitou, ale až po snídani!