Chcete zhubnout? Tak si kupte kolo

Fotografie: Pixabay

Stále více lidí po celém světě se vnitřně srovnává se svou obezitou a akceptuje ji jako svou součást.

Pokud máte vyšší nadváhu, určitě nic podobného nedělejte. Obezita totiž nejsou ploché nohy nebo křivý nos. Nadměrné množství tuku a cholesterolu v organismu vás může postupně zabíjet. Naštěstí existuje poměrně jednoduchý lék – pohyb.

Čím více se budete hýbat, tím více tuků zlikvidujete, což povede nejen k hubnutí, ale zároveň i k znovunabytí sebedůvěry.

Staňte se cyklistou

Ideálním sportem vhodným k hubnutí je cyklistika. Je snadné si během jízdy hlídat vhodnou tepovou frekvenci a zároveň můžete prozkoumávat krásy českých luhů a hájů při relativně nízké rychlosti. Samozřejmě, že k tomuto účelu budete potřebovat odpovídající stroj.

I když třeba vážíte jeden a půl metráku, neznamená to, že byste snad pro sebe nemohli najít vhodné přibližovadlo.

Kola se v současné době dělají opravdu z vysoce kvalitních slitin, jež jsou nejen super pevné, ale také skoro nic neváží. Nejde samozřejmě o nic levného, nicméně když budete jezdit denně například do práce, ušetříte za benzín a investice se vám brzy vrátí. A to nejen finančně, ale i po zdravotní stránce.

Doplňky

Kolo samo o sobě je alfou a omegou cyklistiky. Zapomínat byste ovšem neměli ani na vhodné doplňky jako je třeba dres na kolo.

Cyklistické oblečení mnoho začátečníků podceňuje. Přitom je rovněž velice důležité. Dres i kraťasy na kolo by měly být maximálně prodyšné a zároveň teplé. Některé typy jsou dokonce i nepromokavé, takže i v případě krátké spršky můžete zůstat nakonec relativně v suchu.

Samozřejmostí by pak měla být helma a rukavice na kolo. Díky rukavicím se vyhnete puchýřům a v případě pádu mohou ochránit kůži na vašich rukách před sedřením.

V případě delších cest se doporučuje vybrat si i některý z moderních batohů na kolo. Nebudete přeci občerstvení a náhradní oblečení během jízdy držet.