Brnění a necitlivost rukou jsou kritické příznaky, které podceňuje 9 z 10 lidí. Poukazují na nemoc

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás již nějakou dobu trápí brnění, necitlivost nebo bolesti rukou, rozhodně to neignorujte. Mohlo by se totiž jednat o vážné onemocnění.

Příznaky, jako je brnění, necitlivost nebo časté bolesti rukou mohou značit vážné nebezpečí, které není radno ignorovat. Jak přitom uvádí server Healthline, čas od čas se s nimi potýká drtivá většina dospělé populace, přičemž někteří je pociťují pravidelně. To je však nutné co nejrychleji řešit s odborníkem, protože se se vší pravděpodobností jedná o syndrom karpálního tunelu. Problém však můžete poměrně snadno léčit.

Syndrom karpálního tunelu a jeho příznaky

Syndrom karpálního tunelu je neurologický stav, který vzniká v důsledku zvýšeného tlaku na nerv v oblasti zápěstí. Mezi jeho nejčastější příznaky přitom podle doktorky Angely M. Bell patří právě časté brnění celé ruky, nepříjemné bolesti nebo dokonce občasná necitlivost. Co se poté týče rizika rozvoje problému, nejčastěji k němu přispívají hormonální změny způsobené těhotenstvím, věk, genetické faktory, nerovnováha hormonů štítné žlázy, cukrovka a také revmatoidní artritida.

Je také dobré brát na vědomí, že příznaky většinou bývají oboustranné. Pokud se tedy objevily na jedné ruce, je velmi pravděpodobné, že brzy postihnou i tu druhou. V každém případě je však nutné co nejrychleji je řešit s odborníkem, který posoudí vaši situaci a doporučí vám, co dělat dále. Případně pak můžete dle lékaře William Morrison, vyzkoušet i domácí léčbu, a to pomocí obkladu z přírodních ingrediencí, které působí zcela přirozeně.

Mravenčení a necitlivost v nohou může být příznak zdravotních nesnází. Patří mezi ně i fibromyalgie a skleróza

Domácí lék proti příznakům karpálního tunelu

Abyste se co nejrychleji zbavili nepříjemného syndromu karpálního tunelu, můžete na postižené místo začít aplikovat léčivou směs. Ta působí zcela přirozeně a nejlépe vám pomůže ve formě obkladu – na Zdravém Stravování jsme také psali jak vám studené a teplé obklady dokáží pomoci porazit bolesti zad. Poté již stačí počkat 30 minut a záhy pocítíte dlouho očekávanou úlevu. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 5 listů eukalyptu
  • 2 polévkové lžíce strouhaného zázvoru
  • 5 lístků máty
  • 1 sklenice vody
máta peprná detail
Fotografie: Pixabay

Samotná příprava je velmi jednoduchá. Nejprve dejte vařit vodu s ostatními přísadami a jakmile tekutina projde varem, vypněte plamen a nechte směs vychladnout. Poté ji vložte na chvíli do ledničky a jakmile bude vychladnutá, aplikujte ji na postižené místo ve formě obkladu. Pokuste se také zaměřit na konzumaci potravin bohatých na vitamín B6, který pomáhá tyto příznaky snižovat a je obsažen například v hnědé rýži, banánech a bramborách.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]