7 důvodů, proč užívat olej MCT získaný z dužiny kokosů

Fotografie: Freepik

Pokud patříte k jedincům, kteří se snaží celý život neúspěšně hubnout, s MCT olejem to jistě dokážete. Díky němu získáte velké množství energie, tudíž nebudete líní. Najednou zlepšíte své výkony a osvojíte si vytrvalost. Ke všemu dojde ke snížení chuti na jídlo, protože přejídání si se zdravým životním stylem prostě nerozumí.

MCT je zkratka pocházející z angličtiny. Medium Chain Triglycerides znamená v překladu tuky se středně dlouhým řetězcem. V podstatě jde o dietní formu tuku. Olej MCT ze 100% kokosového oleje z Filipín vás ihned nastartuje. Při odborném zkoumání došli vědci k názoru, že patří ke zdrojům vitality s prokazatelnými účinky.

Dopřejte si zdravé kyseliny

Olej MCT obsahuje triglyceridy se středně dlouhým řetězcem mastné kyseliny kaprylové a kaprinové, a to v poměru 70:30. Poznávací značkou výjimečného oleje je praktické balení. Olej je uschován v láhvi z tmavého skla, jen tak bude chráněn před slunečním světlem a negativními vlivy okolí. V balení najdete také dávkovač, díky němuž si každý den naservírujete svou porci zdraví. Nutno podotknout, že je olej bez chuti a nevoní, proto si ho můžete přidat do jakéhokoliv jídla či smootie. Olej MCT potěší vegetariány a vegany, protože obsahuje výhradně kokosový olej bez jakýchkoliv nežádoucích přísad.

Přínosy pro zdraví

Cenově dostupný produkt se pyšní prokazatelnými vlivy na zdraví. Poskytujte okamžitý vznik energie, dokonce podporuje trávení a pomáhá k rychlejšímu metabolismu. Rovněž po něm budete výkonnější a zmizí chuť na oblíbené nezdravé pochutiny. Dokonce má pozitivní účinek na mozkovou funkci a slouží jako prevence při kardiovaskulárních onemocněních. Olej se velmi rychle vstřebává a proměňuje se na ketony. Olej MCT ketóza značí, že expresní přeměna oleje na ketony je přínosná. Tento fakt ocení sportovci, aktivně žijící lidé a jedinci, kteří se snaží marně zhubnout. Ne nadarmo je klíčovou složkou při keto dietě.