3 rychlé recepty na snídaně pro vaše děti

obrázek: wholesomelifejournal.com

Že je snídaně základem každého dne, to už ví dnes každý. Naučte své děti snídat a seznamte je s kouzlem snídaně. Co dobrého můžete dětem připravit?

Čokoládové croissanty

Vašim dětem dnes již celkem rychle a snadno můžete připravit domácí čokoládové croissanty, a to jen ze dvou ingrediencí. Potřebovat budete kupované těsto na croissanty, těsto je v celku a čtverce (trojúhelníky) si vykrájíte, další ingrediencí je kvalitní čokoláda. Rozehřejte si troubu na 190 stupňů Celsia. Rozbalte si těsto a připravte si čokoládu. Na každý dílek těsta vložte kousek čokolády a od rohu k rohu zamotejte. Připravte si na plech pečící papír, přendejte croissanty a vložte do trouby na 12-14 minut. Podávat můžete ještě teplé nebo studené s čajem či kakaem.

Míchaná vajíčka s čedarem

Dopřejte vašim dětem také čas od času vajíčka, která ochutíte trochou čedaru, díky tomu budou míchaná vajíčka chutnější a děti si je zamilují. Na snídani pro celou rodinu budete potřebovat:

Rozehřejte si máslo na pánvi. Přidejte šunku a opražte. Rozklepněte si vajíčka do sklenice a přidejte trochu mléka, sůl a pepř. Přelijte do pánve, zamíchejte a na závěr vmíchejte čedar. Podávejte s celozrnným pečivem a posypte pokrájenou pažitkou.

Jogurt a granola

Rychlá snídaně, kterou máte za chvíli hotovou. Připravte vašemu dítku bílý jogurt s domácí granolou a lžičkou javorového sirupu. To je snídaně, která nezklame děti ani dospělé. Připravte si domácí granolu, tzv. domácí pečené müsli. Stačí na plech vyložený pečícím papírem smíchat vločky, sušené ovoce, oříšky a vše zalít medem a rostlinným olejem. Péci, dokud vám nevznikne křupavá granola. Podávat ji můžete s mlékem či s jogurtem.

 

Další články: