Ve fitness Praha posílíte svaly i imunitu!

Chybí vám pohyb? Připadá vám, že nouzový stav se podepisuje i na váší kondici? Zkrátka vám na těle přibývá faldíků a do zakázaných čísel se dostává i ručička na vaší osobní váze? V tom případě je na místě začít s tím něco dělat. Tedy upravit si jídelníček, vyřadit z něj cukry i tuky a začít cvičit!

Předpokladem zdraví je mimo jiné i přiměřený pohyb. To, že bychom se měli hýbat, nám až na výjimky doporučí každý lékař. Prospěšná je jízda na kole, plavání, běh, inline bruslení, skvělé výsledky ovšem mívá i rychlá chůze. Je-li ovšem praktikována pravidelně. A pro deštivé dny lze jen doporučit investici do rotopedu či krosového trenažeru. Výše zmíněným aktivitám se souhrnně říká aerobní. Ty prospívají například především kardiovaskulárnímu systému, tedy srdci a cévám, protože organismus nutí ke zvýšenému příjmu kyslíku.

Aerobní cvičení kombinujte s posilováním

Byla by ovšem chyba postavit svou fyzickou aktivitu jen na aerobním cvičení. Nesmírně důležité je i posilování, obzvláště v tom případě, kdy se snažíte zbavit nadbytečných kilogramů. To se vám při dodržení známého pravidla, kdy kalorický příjem musí být nižší než výdej, i může dařit. A v ten okamžik je pravý čas začít se věnovat i zpevňování ochablého svalstva, k němuž při hubnutí bez posilování dochází.

Nejdřív doma, pak v posilovně!

V době zavřených posiloven doporučujeme inspiraci na internetu. Instruktážní videa v nouzovém stavu začaly natáčet i profesionální sportovci. Klidně proto začněte cvičit podle nich. A až posilovny a fitness centra otevřou, což by mělo být 11. května, vyrazte do některé z nich. Na základě jakých parametrů si posilovnu zvolit? Jedním z kritérií může být vzdálenost od bydliště či od vašeho zaměstnání. Dobrou volbou může být i posilovna na půli cesty mezi domovem a zaměstnáním.

Cvičte s osobním trenérem

Mnohem více než na lokaci se však zaměřte na moderní vybavení posilovny a angažovanost profesionálních fitness trenérů. Osobní trenéry cvičencům nabízí například pražské fitness Kentoya (na internetu hledejte pod odkazem fitness centrum na Praze 10). Ti vám nejenže připraví individuální tréninkový plán na míru, který je nesmírně důležitý, naučí vás jednotlivé cviky provádět, a dokonce pro vás sestaví i správný jídelníček. Ten je totiž jeho součástí!

Posilujte imunitní systém v soláriu!

V Kentoye na váš toho ovšem čeká mnohem víc. Po cvičení si můžete dojít na masáž, nechat si prodloužit řasy, nebo se třeba i opálit. Tamní solárium Praha je vybaveno bezpečnými opalovacími přístroji s vysokým opalovacím výkonem. Ta mimo podporují syntézu pro tělo nezbytného vitamínu D a posilují imunitní systém, který je nezbytný při boji proti bakteriím a virům včetně koronaviru. Tak, pevné zdraví i svaly!