Zloději pozitivní energie: Naučte se bránit energetickým upírům, kteří se pohybují ve vašem okolí

Fotografie: Depositphotos

V naší společnosti se nachází mnoho energetických upírů, kteří čekají na své oběti, berou jim pozitivitu a přináší jim do života pouze stres a nepohodu.

S energetickými upíry se můžete setkávat naprosto každý den, a to mnohdy aniž byste o tom věděli. Tito lidé se běžně nachází v kruhu vašich přátel, v pracovním kolektivu, nebo dokonce také v rodině. Jejich přítomnost však může mít velmi negativní dopad na vaši psychiku a celkový pocit pohody, a proto je důležité rozpoznat, o koho se jedná, a následně se mu správným způsobem bránit, říká lékař Timothy J. Legg.

Energetický upír ve vašem kruhu

Pokud se po návštěvě rodiny nebo příbuzných cítíte neustále unavení, slabí a bez nálady, je pravděpodobné, že právě oni jsou energetickými upíry. Stejná situace však může nastat například i v práci nebo když jste venku s kamarády. Tito lidé často sbírají veškerý svůj hněv, vztek a negativní myšlenky a vylévají je na hlavu někomu, na koho se zaměřují, a to zejména ve formě stížností nebo pomluv. Mezitím se snaží shromažďovat pozitivní energii oběti, kterou se živí. Poznáte je například takto:

 • často volají, aby se svěřili se svými problémy nebo pomluvami, ale vy jste jim ve skutečnosti ukradení,
 • prezentují se jako oběti a neustále se omlouvají,
 • všechno jde proti nim, počasí, pracoviště a veškeré okolnosti – považují se za nejnešťastnější lidi na světě,
 • kritizují všechno a všechny, přičemž oni jsou dokonalí,
 • jsou velmi náchylní k manipulaci a konfliktům,
 • mají výčitky svědomí z důvodů, které nemají reálný základ.

Oběťmi energetických upírů se obvykle stávají psychicky citlivější lidé, protože nevědomky nasávají negativní energii a na oplátku, chtě nechtě, rozdávají svou pozitivní energii. V důsledku je pak „dárce“ stále slabší, unavenější, bolí ho hlava a může začít pociťovat napětí na hrudi.

Ochraňte se před těmito lidmi

Pokud jste rozpoznali energetického upíra ve svém blízkém kruhu, je na čase zavést kroky, kterými se před ním ochráníte. Mezi ty patří především:

 • snažte se trávit co nejméně času v jeho společnosti,
 • pamatujte si, že tito lidé rádi nalhávají, že se změní – bohužel však existuje pouze malá šance,
 • pokud máte pocit, že situaci již nedokážete překonat, je dobré s dotyčnou osobou definitivně přerušit kontakt,
 • nenechte se zmást a snažte se v jejich společnosti vždy zachovat klid,
 • vždy ovládejte svou empatii, jinak se můžete snadno nechat lapit hněvem a záští,
 • udržte si svou pozitivitu – každý den cvičte a provádějte vhodnou meditaci, která vám pomůže blokovat negativní energie.
Fotografie: Freepik

Při jednání s energetickým upírem si kolem sebe také představte zlatý, lesklý ochranný obal, ve kterém se cítíte v bezpečí, a udržujte ho mimo jeho dosah. S pozitivní energií vám také skvěle pomůže dostatek času stráveného v přírodě a na slunci, udržování si optimismu a své vlastní spokojenosti nebo každodenní pálení aroma lampy a esenciálních olejů v místnosti. Kromě toho je dobré občas chodit naboso a zcela se napojit na přírodu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]