Seznamte se s účinky hořčíkového oleje

Fotografie: Freepik

Hořčík je životně důležitý minerál, který tvoří nepostradatelnou složku našeho organismu. Účastní se totiž více jak 300 biochemických reakcí, jež mají příznivý vliv na naše zdraví.

Z těch nejdůležitějších jmenujme správné fungování kardiovaskulárního systému, trávících procesů, močového měchýře a žlučníku. Nedostatek hořčíku ve stravě můžete nahradit podáváním ve formě oleje.

Příjemná metoda užívání

Hned ze začátku je nutné zmínit, že se hořčíkový olej neužívá vnitřně, ale zevně. To potěší všechny, kteří konzumaci potravinových doplňků příliš neholdují. Zevní metoda aplikace hořčíku je dokonce efektivnější, protože je skrze pokožku lépe vstřebáván, a tudíž se rychleji dostane do krevního oběhu. Vybírejte pouze prvotřídní oleje, které jsou vyráběny z čistě přírodních zdrojů. Levnější varianty totiž pochází z chemických směsí obsahujících vločky chloridu horečnatého.

Odhalte všechny příznivé účinky

Hořčíkový olej, jejž si budete natírat na pokožku, nebo si užijete příjemnou koupel, vám přináší řadu blahodárných účinků. U sportovců zvyšuje výkon a urychluje regeneraci svalů. Zbavuje je napětí, křečí a bolestí, eliminuje riziko zranění. Rovněž pomáhá ke zklidnění nervového systému a stresové zátěže. Pravidelná aplikace hořčíku dokáže snížit četnost migrény. Dosáhnete lepšího a vydatnějšího spánku. A přitom stačí si před spaním vmasírovat pár kapek oleje do spánků. Trpíte-li akné, mastnou pletí a podrážděním pokožky, hořčík všechny tyto problémy zmírní. V neposlední řadě se též osvědčil při cukrovce a vysokém krevním tlaku.

Jak používat?

Hořčíkový olej se doporučuje vetřít do pokožky po sprše. Další možností je dopřát si relaxační koupel či zábal chodidel. Příjemné uvolnění vám přinese masáž, kdy se olej aplikuje přímo na postižené místo. Tím, že se rozproudí krevní oběh, bude olej lépe absorbován, a tím pádem se maximalizuje jeho efekt.