Rekvalifikační kurz je způsob, jak si otevřít nové brány na trhu práce

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste se rozhodli změnit stávající zaměstnání, protože vám nevyhovuje ani náplní ani ohodnocením, poohlédněte se po rekvalifikačních kurzech, které vás nasměrují na atraktivní kariérní dráhu. Rekvalifikační kurzy vám pomohou získat praktické dovednosti i důležité znalosti v oboru, v němž se chcete uplatnit. Připraví vás zkrátka na vysněnou kariéru, ať už se nacházíte v jakékoliv životní fázi.

Co je to rekvalifikační kurz?

Rekvalifikační kurz je vzdělávací program (online, nebo osobní), který vás připraví na zahájení nové kariéry, umožní vám změnit zaměstnání a taktéž vám ulehčí znovuzapojení se do pracovního procesu po dlouhodobé nemoci, mateřské dovolené a podobně.

Rekvalifikační kurzy se zaměřují hlavně na klíčové technické a měkké dovednosti, jež jsou nezbytné pro vstup do další kariérní etapy. Spousta číšníků, kuchařů a dalších pracovníků v pohostinství se během pandemie ocitla bez práce, ovšem někteří se rozhodli nečekat a přihlásili se na rekvalifikační kurzy zaměřené na žádané oblasti, a proto z mnohých jsou nyní IT odborníci, zdravotníci, personalisté, účetní i marketingoví specialisté.

Proč se přihlásit na rekvalifikační kurz?

V rámci rekvalifikačního kurzu si osvojíte další dovednosti ve zcela odlišné profesi, a tím se vám otevřou zajímavé pracovní příležitosti. Pokud tedy toužíte změnit zaměstnání, je potřeba rozvinout některé technické dovednosti, abyste zaplnili případné mezery a zvýšili si tak šanci na přijetí do nového oboru, v němž ještě nemáte takovou praxi.

Vzhledem k stále hektičtějšímu životnímu stylu a pracovnímu tlaku mnoho zaměstnanců takzvaně vyhoří, a potom hledají změnu. Rekvalifikační kurzy poskytují šanci na změnu a nový začátek.

Průměrný člověk stráví v práci za svůj život více než 90 tisíc hodin, a proto je jeho vnitřní spokojenost důležitá. Rekvalifikace v zaměstnání často vede k větší angažovanosti, lepšímu pocitu naplnění a celkově šťastnějšímu životu.

Rekvalifikační kurz účetnictví

Velice populární jsou pracovní pozice v oblasti účetnictví a financí, ale pro vykonávání takové práce potřebujete adekvátní znalosti. Praktické rekvalifikační kurzy účetnictví vám poskytnou všechno, co využijete nakonec v praxi, a ještě navíc získáte certifikát.

Pracovat ve finančnictví a účetnictví znamená být zodpovědný za správu a potřeby firemních účtů, debetní audity, mzdy zaměstnanců, účetnictví fondů, účetní výkazy a podobně. Jestliže absolvujete kurz, lépe pochopíte finanční teorie, které použijete v praxi. Stejně tak zlepšíte své analytické dovednosti, vyřešíte nebo se vyhnete problémům s náklady, poskytnete výkonnou studii proveditelnosti podloženou moudrými a hlubokými průzkumy trhu a podobně.

Rekvalifikační kurz účetnictví vylepší i váš životopis, protože vyniknete vůči ostatním konkurentům.

Rekvalifikační kurz personalistiky

Personalistika je obor, který umožňuje sledovat práci zaměstnanců a vypracovávat či prosazovat zásady, aby jejich práce pomáhala plnit cíle společnosti. Personalisté své manažerské dovednosti rozvíjí často i za pomoci různých školení. Pokud vás tato oblast zajímá, rekvalifikační kurz je pro vás jako stvořený, protože se naučíte, co je to řízení lidských zdrojů.

Řízení lidských zdrojů je proces, v němž jako personalista prosazujete zásady a postupy, které umožňují zaměstnancům ve firmě odvádět co nejlepší práci. Práce personalisty zkrátka zahrnuje vytváření strategií a stanovování cílů pro nábor, přijímání a školení zaměstnanců.

Stejně jako řízení jakéhokoli jiného typu zdrojů i řízení lidských zdrojů vyžaduje, abyste řídili zaměstnance společnosti a optimalizovali jejich dovednosti a nabídky pro firmu. Rozvíjení dalších dovedností prostřednictvím kurzů nebo školení vám umožní kvalifikovat se do role vedoucího manažera personálního oddělení.

Cíle společnosti

Během rekvalifikačního kurzu se naučíte, jak určit cíle společnosti a vytvořit i zavést zásady. Poznání toho, čeho chce společnost dosáhnout, vám výrazně pomůže při hledání a řízení zaměstnanců.

Dovednosti

Během vzdělávacího programu v oblasti personalistiky si osvojíte dovednosti, jež vám zajistí úspěch ve vaší funkci. Naučíte se tvrdé dovednosti, jako jsou postupy správy mezd, i měkké dovednosti, například jak interagovat s lidmi.

Rekvalifikační kurz marketingu

Marketing jednoznačně vládne světu, a proto není divu, že se spousta lidí rozhoduje pro práci v daném oboru. Marketingový management vás seznámí s klíčovými aspekty marketingu, který je důležitou součástí každého podniku. Rekvalifikační kurzy vám ukážou chování spotřebitelů, stejně tak se naučíte provádět marketingové výzkumy a navrhovat marketingové strategie.

Přežití každého podniku závisí na marketingu, i když si to spousta majitelů firem nepřipouští. Propagace výrobků i služeb je nezbytná, zejména pokud chcete, aby se vaše značka, společnost, produkt či služba dostala do povědomí široké veřejnosti.

Marketingové postupy a principy

V rekvalifikačním kurzu se seznámíte s mnoha kroky, které jsou součástí produktového marketingu. Kurz také představuje hlavní témata a standardy, kterými se marketingoví odborníci řídí při sestavování marketingových kampaní.

Chování spotřebitele

Důležité je naučit se posuzovat, co spotřebitelé vědí a jak se cítí. Procvičíte si techniky, jež ovlivní postoje a chování spotřebitelů. Naučíte se, jak měřit účinnost různých propagačních aktivit.

Tak neváhejte a přihlaste se na některý z oblíbených rekvalifikačních kurzů.